Фінанси

7 листопада 2022, 10:39

Найбільша криптобіржа Binance з 2018 року опрацювала іранських транзакцій на $8 млрд — Reuters

Криптовалютний гігант Binance обробив іранських транзакцій на $8 млрд за останні чотири роки.

Найбільша криптовалютна біржа Binance з 2018 року опрацювала іранських транзакцій на $8 млрд, попри санкції США, спрямовані на те, щоб відрізати Іран від світової фінансової системи.

Про це пише Reuters із посиланням на огляд даних провідного американського дослідника блокчейну Chainalysis.

Повідомляється, що майже всі кошти, близько $7,8 млрд, перейшли між Binance та найбільшою криптобіржею Ірану Nobitex. На своєму веб-сайті Nobitex пропонує рекомендації щодо обходу санкцій.

Наголошується, що ¾ іранських засобів, які пройшли через Binance, перебували у відносно маловідомій криптовалюті під назвою Tron. Ця валюта дає користувачам можливість приховати особистість.

Нові дані стали відомі тоді, коли Міністерство юстиції США проводить розслідування можливих порушень правил відмивання грошей з боку Binance. Кількість користувачів цієї біржі перевищує позначку 120 млн.

За словами юристів та експертів із торгових санкцій, ці угоди наражають компанію на ризик порушення заборони США на ведення бізнесу з Іраном.

Доповнено 15.11. У Binance прокоментували ситуацію, заявивши, що хоч біржа і не є американською компанією, вона активно блокує користувачів з регіонів, що потрапили під санкції.

"Громадянам Ірану та іранським організаціям заборонено відкривати обліковий запис або вести торговельну активність. Ми постійно оновлюємо процеси та технології, коли дізнаємося про нові та потенційні ризики», — підкреслили в Binance.

У компанії зазначили, що сукупність вжитих заходів, включаючи моніторинг транзакцій у режимі реального часу в координації із зовнішніми вендорами, у період з червня 2021 по листопад 2022 року експоненційно зменшили вплив Binance на пов'язані з Іраном організації.

Раніше повідомлялося, що криптобіржа Binance обмежить акаунти росіян, у яких на рахунках перебуває понад 10 000 євро.

У березні цього року Binance відключила російські підсанкційні банки.

Редактор: Люба Балашова

Другие новости

Всі новини