Правила топов. Глава правления Райффайзен Банк Аваль про важность брать на себя риски в бизнесе и жизни

4 апреля 2016, 13:39
Глава правления Райффайзен Банк Аваль Владимир Лавренчук уверен, что лучший менеджер не только должен уметь брать на себя ответственность, идти на риск, но и доводить начатое до конца

Він народився 1957 року в Києві. Після закінчення школи вступив на фінансово-економічний факультет Київського інституту народного господарства і отримав диплом економіста.

Видео дня

З 1982 працює в банківській сфері. У різний час обіймав керівні посади в Ощадбанку, АТ Укрінбанк і Райффайзенбанк Україна. З 2005 року - голова правління Райффайзен Банк Аваль.

Володимир входить до складу правління Європейської Бізнес Асоціації та є членом Довірчої ради Національного університету Києво-Могилянська академія.

Лавренчук неодноразово ставав кращим керівником фінансового сектора. Серед його досягнень - перше місце в рейтингу найбільш відкритих до спілкування з журналістами і клієнтами українських банкірів, який склала Інвестгазета в 2014 році. Крім того, він - Банкір 2014 за версією рейтингу газети Бізнес.

2015 став багатим для Володимира Лавренчука на нагороди і призові місця в різних рейтингах. Журнал Компаньон визнав його найавторитетнішим банкіром України, газета Бизнес визнала Банкіром року. Того року він також очолив рейтинг найкращих банкірів України -Ukrainian Banker Awards - за версією бізнес-порталу Дело.ua.

У рамках Правила топів – спільного проекту Європейської Бізнес Асоціації та ділового порталу НВ Бізнес – Володимир Лавренчук розповідає, як нинішня ситуація в країні допомагає бізнесу і яке життєве правило потрібно дізнатися в 20 років, щоб бути успішним.


1

Про першу роботу

Відразу після школи була невдала спроба вступити до ВНЗ. Щось я там недобрав, якусь дещицю, а правила були жорсткі. Немає прохідного балу - не вступив, інших варіантів тоді не було. Тоді поняття «корупція» в університетах взагалі не існувало. Я відпрацював рік на заводі, потім відслужив в армії, повернувся і вступив до ВНЗ.

2

Про освіту

Я здобував освіту в Київському інституті народного господарства за часів тоталітаризму Брежнєва. «Мала Земля», «Цілина», залізна завіса - це про моє покоління. Ті знання, які здобув під час навчання, вважаю радше шкідливими, ніж корисними, та й без гумору до них ставитися ніяк не виходить. Ніяких базових уявлень про економіку, фінанси та менеджмент в університеті нам не заклали.

Я вдячний 90-м, які подарували всім нам можливість пройти короткострокові курси в Європі. Мені пощастило повчитися у багатьох банківських школах ЄС. Саме там я здобув базові економічні, а в подальшому і технологічні, технічні, управлінські та інші навички.

poster
Дайджест главных новостей
Бесплатная email-рассылка только лучших материалов от редакторов НВ
Рассылка отправляется с понедельника по пятницу

3

Про ставлення до помилок

Моє ставлення до промахів і невдач - своїх і чужих - з часом змінилося. Зараз я себе налаштовую на сприйняття і розуміння інших точок зору. Якщо чужа позиція не збігається з моєю, я не вважаю її обов'язково помилковою. Іноді тільки час може розсудити, що було помилкою, а що - вдалим рішенням.

4

Про мотивацію

Все дуже просто: я роблю те, що я люблю, і не витрачаю свій час на те, що викликає у мене антипатію.

.

5

Про те, що цінує в людях

Перше - це цілісність. Коли слово збігається з ділом. Якщо моральні якості та сильні сторони озвучуються, то людина діє відповідним чином. І навпаки, є цілісні негативні герої. Але цілісність, як не крути, важлива, коли у людини є стрижень і є дія. Це у мене викликає велику симпатію. Далі можна говорити про risk takers. Люди, які можуть взяти ризик за себе і за інших, викликають у мене величезну симпатію. Коли бачу тих, хто сидить у першому ряді на нарадах і планірках перед начальством, переймаюся повагою до таких «сміливців».

6

Про головний недолік

Поясню на прикладі. Я займаюся банківською справою вже 33 роки. Коли був розквіт валютних операцій, то фахівцями вважалися ті, хто в них розумівся. Потім ми всі вивчали, що таке акредитиви та крос-бюджетування. Потім настав час кредитних операцій і юридичних тонкощів, а зараз головний виклик для мене - IT. Цього року я почав вивчати це питання, щоб, спробувати, так би мовити, в поїзд, який відходить для мого покоління. Я думаю, що IT-технології та IT-рішення для управлінської діяльності та банківської справи незамінні.

7

Про головне життєве правило
Поки я не прийму душ, день не розпочинається. Ось вам одне з правил. Насправді, в мене є багато правил самоорганізації.

.

8

Про труднощі

Я не прихильник формальних запитів, листів і розпоряджень, коли потрібно об'єднати всіх стейкхолдерів задля вирішення завдання. Якщо немає фізичної можливості зібратися, можна провести відеоконференцію. Завжди важливо при ухваленні рішення дивитися очі в очі. Коли людина знає, що запропонувати, вона вносить пропозицію, коли не знає, то наступного разу їй не потрібно приходити. Труднощі, виклики, вони якраз демонструють здатність тих чи інших учасників процесу швидко долати перешкоди. Мені здається, що мистецтво або вміння менеджера полягає не в тому, щоб знайти вирішення, а в тому, щоб швидко і мотивовано залучити тих експертів, які зможуть це зробити.

9

Про ідеального бізнес-партнера

Він повинен поділяти зі мною підходи до ведення бізнесу. Якщо ми робимо якусь справу спільно, то обидві сторони повинні мати зиск з цього. Ніколи не сприймаю створення угод, коли потрібно когось «кинути», або «ми ж заробимо на ньому, а він на на - ні».

10

Про головний життєвий урок

У мене їх точно більше одного. Деякі речі я б робив по-іншому, приймав би інші рішення. Були це помилки чи ні - я не знаю. Ось, наприклад, в один із днів я звільнився за власною ініціативою з одного великого банку. Це Ощадбанк. Я дуже любив цю контору. Але я зрозумів, що щось іде не так. На той момент я думав, що це правильне рішення розумного менеджера або справжньої людини з твердим характером - грюкнути дверима і сказати «я йду». Однак з часом зрозумів: вийти з якогось проекту - найлегше рішення. А залишитися і завершити проект успішно - це набагато складніше. Крутий і успішний менеджер - це не той, хто показав характер всім, а той, хто завершив проект і показав додану вартість проведеної роботи.

11

Про натхнення

Я черпаю натхнення в людях, у спілкуванні з ними. Ви пройдіть по банку, тут люди з усієї України. У кожного свої очікування від роботи. А доля мене внаслідок якихось обставин посадила в крісло, яке дозволяє ці очікування реалізовувати. Це і зобов'язання, і в той же час відповідальність - ти можеш зробити більше, ніж зазвичай, допомогти їм. Це по-своєму творчий процес.

Мене також надихає час, в якому ми живемо, тому що він унікальний і неповторний. Щось подібне було в 91-му році, коли були якісь очікування від незалежної України. У цей час потрібно встигнути зробити по максимуму, тому що більше таких конфігурацій можливостей змінювати багато чого у вас не буде. Тому, коли мені кажуть «тих законів або нормативів немає, складно щось робити», відповідаю - звичайно, складно, але коли буде легко, будуть абсолютно інші умови.

А ще я люблю музику, рок-н-рол, кантрі, блюз, українські музиканти різного жанру створюють гарний настрій. У нас така творча нація.

12

Про раду самому собі

Собі 20-річному я сказав би: «Чувак, no doubts, change the world». Не сумнівайся, змінюй світ, немає обмежень для успіху. Твори. 20-ти річні можуть не розуміти, що все може бути досягнуто, будь-яка мрія може реалізуватися. Для цього просто потрібно точно знати для себе, що ти можеш. Ось я почав змінювати себе і світ навколо, коли мені стукнуло вже 33.

Показать ещё новости
Радіо НВ
X