Відкритий лист-звернення до Президента України від колективу компанії фармаркетингу «Здраво»

17 февраля 2015, 13:57

screen
screen Фото:Копії:

Міністру внутрішніх справ України Арсену Авакову,

Генеральному прокурору України Віталію Яремі,

Бізнес-омбудсмену України Альгірдасу Шеметі

Шановний Петре Олексійовичу!

Видео дня

Вважаємо за необхідне поінформувати вас щодо ситуації, в якій опинилася наша компанія.

Компанія фармаркетингу «Здраво», що працює від 2006 року, є постачальником оригінальних рецептурних лікарських засобів до України. Зокрема, наша компанія від 2010 року є офіційним постачальником препарату «Налбуфін» виробництва індійської фірми Rusan Pharma.

Як сильне та ефективне знеболювальне, препарат «Налбуфін» став особливо важливим із початком військових дій на сході. Наша компанія поставляє цей препарат для потреб АТО як гуманітарну допомогу. У липні поточного року компанія безоплатно поставила 10 тис. доз препарату «Налбуфін» на суму понад 250 тис. грн для знеболювання поранених учасників АТО.

Однак у 2013 році громадянин Російської Федерації, представник компанії «Мир-Фарм» (Росія) Ніколай Сорокін, як ми здогадуємося, із метою недобросовісної конкуренції запатентував корисну модель уже давно відомого на той час препарату «Налбуфін». Починаючи від кінця весни поточного року, його адвокати заявляють про порушення патентних прав. Проте ці претензії не мають під собою правових підстав. Адже йдеться про давно відомий препарат, який компанія «Здраво» постачала до України задовго до подання заявки на патент.

Компанія «Здраво» подала позов про визнання патенту Сорокіна недійсним через невідповідність умовам надання правової охорони. Судова експертиза вже підтвердила, що в патенті Сорокіна відсутній критерій новизни, що є необхідною умовою для патентного захисту. А 17 грудня рішенням Солом’янського районного суду патент визнано недійсним.

На нашу думку, Сорокін і компанія «Мир-Фарм» через механізм корупції залучили до дій проти нас українські правоохоронні органи та прокуратуру. Після цього представники цих держорганів порушили кримінальну справу та здійснили низку обшуків у компанії «Здраво» зі спробами вилучити препарат «Налбуфін» та його арештом. Це завдало моральної та фінансової шкоди нашій компанії. Дії російського громадянина також створили ситуацію, за якої даний препарат не має можливості надходити на потреби АТО як гуманітарна допомога, яку ми маємо намір продовжувати надавати.

Шановний пане Президенте, пане Міністре, пане Генеральний прокуроре та пане Бізнес-омбудсмене!

Ми вважаємо, що наша держава має кардинально змінитися. Разом ми здатні збудувати нову країну – без корупції, здирництва та користолюбства. Але, перш за все, зміни мають відбутися відносно прав і свобод простого громадянина та українського підприємництва. Бізнес в очах держави має перестати носити тавро злочинця і джерела наживи, як це було за режиму Януковича. Наразі держава мусить спрямувати свої зусилля на захист вітчизняного підприємництва. Адже дієвий, відповідальний бізнес – це робочі місця і доходи простих громадян, це податкові надходження до бюджету, це ефективна міцна економіка.

poster
Дайджест главных новостей
Бесплатная email-рассылка только лучших материалов от редакторов НВ
Рассылка отправляется с понедельника по пятницу

У цій ситуації правоохоронні органи, прокуратура, суди мають стояти на нашому боці, захищаючи доходи держави і простих громадян.

Замість цього корумповані правоохоронці та судді продовжують тиснути на український бізнес, відстоюючи сумнівну правову позицію бізнес-структур РФ. Наші правоохоронні органи як заробляли на рейдерстві та здирництві проти українського бізнесу, так і продовжують цим займатися. Їх не зупиняє навіть те, що вони фактично працюють на російського громадянина – і це вже не проста корупція, а зрада інтересів своєї держави. Такими діями вони підривають не тільки імідж прокуратури, правоохоронних органів і судової системи України. Вони, передусім, підривають ваш імідж як нових керівників держави, які не можуть впоратися із корупцією.

Ми вимагаємо від вас втрутитися у ситуацію, продемонструвати свою громадянську і державну позицію.

Сподіваємося отримати від вас відповідь найближчим часом і чекаємо на конкретні справедливі дії.

За дорученням трудового колективу, з повагою,

Генеральний директор компанії «Здраво»

Валерій Лось

23.12.2014

Показать ещё новости
Радіо НВ
X