Восставшие из пепла. От кризиса больше всего выиграют крупные технологические компании, ориентированные на бизнес — The Economist

Лучше всего во время кризиса в 2023 году будут чувствовать себя технологические гиганты, такие как Google, убежден Гай Скривен (Фото:REUTERS/Andrew Kelly)
Гай Скривен, редактор раздела The Economist Технологии в США, рассказывает, как технологические компании будут переживать кризис в 2023 году.
Матеріал опубліковано у спецвипуску журналу НВ Світ попереду 2023 за ексклюзивною ліцензією The Economist. Републікацію заборонено.
2021 рік став роком процвітання для технологічних компаній. Загальнонаціональні локдауни змусили мільярди людей перенести більшу частину своєї роботи та дозвілля в онлайн. Великим попитом користувалося все — від хмарних сервісів до напівпровідників та ноутбуків. Компанії, що сприяли розвитку цифрового життя — як, наприклад, компанія відеоконференцій Zoom і продавець підключених до інтернету велотренажерів Peloton — стали впізнаваними брендами. Протягом року індекс Nasdaq Composite, в якому технологічна індустрія має високу галузеву вагу, зріс на 21%. Не менше пожвавлення панувало й на приватних ринках. Венчурні капіталісти (ВК) інвестували у стартапи нечувану суму — $621 млрд, що більш ніж удвічі перевищило інвестиції попереднього року.
Та у 2022 році весела музика стихла. Стрімке зростання інфляції означало падіння оціночного обсягу майбутніх прибутків венчурних фірм. Воно також змусило споживачів затягнути паски. Війна в Україні та загострення геополітичних відносин між Китаєм і Заходом додали невизначеності. Різко впала вартість фірм, які демонстрували стрімкий ріст, але залишалися збитковими. Технологічні компанії намагалися адаптуватися до нової реальності. Щоб скоротити витрати, чимало з них звільняли співробітників або закривали експериментальні проєкти. Хто ж опиниться на вершині у 2023 році?