Кабмин собирается повысить тарифы на газ для населения до 100% - СМИ

27 апреля 2016, 10:48
В среду, 27 апреля, правительство может выполнить ключевую ввимогу МВФ - повысить тарифы на газ для населения до 100% паритета импорта

Про це йдеться матеріалі Економічної правди.

Нагадаємо,, підвищення планувалось з 1 квітня цього року до 75% паритету, однак уряд Арсенія Яценюка відклав його на місяць.

Видео дня

"У розпал політичної кризи залишив це непопулярне рішення для наступників. Така собі невеличка помста", – пояснив співрозмовник видання в Мінфіні.

Підвищивши на 100%, уряд зробить навіть більше, ніж вимагає МВФ. Хочуть зробити це, аби "пройти весь негатив одразу і не розтягувати на два роки".

"Але люди ще не пристосувалися до нинішніх цін. Плюс у цьому році була тепла зима. Я боюсь, що ми увійдемо в кризу неплатежів", – зауважило джерело видання.

За його словами, суперечка щодо підвищення "паритету" - до 75% чи 100% - обговорювалась до останнього.

По-друге, ціна імпортованого газу знизилася більше і швидше, ніж очікувалося. Тому зараз якраз можливо підвищити внутрішню ціну і при цьому вийти на нульовий фінансовий баланс НАК.

Ще один момент з тарифами напряму стосується субсидій для населення на оплату комунальних послуг. З одного боку підвищення тарифів означає збільшення видатків держбюджету на виплату субсидій. З іншого, підвищення ціни призводить до підвищення рівня енергоеффективності.

Нагадаємо, Нацкомісія із компослуг радить облгазам не робити перерахунок за минулий період.

Показать ещё новости
Радіо NV
X