Забудовників зобов'язали будувати енергоефективні квартири. Як це буде

Тепер забудовникам доведеться зводити будинки, які не будуть нести втрати енергії
Фото: www.domik.ua

Тепер забудовникам доведеться зводити будинки, які не будуть нести втрати енергії

І чи не виявиться це лазівкою для подорожчання житла

Українські будинки часто являють собою клаптикову ковдру. Коли власники окремих квартир утеплюють свої квартири, а решта продовжують опалювати своїм житлом атмосферу. Оскільки в неутепленій квартирі до 50% енергії витрачається даремно.

На сьогоднішній день, більшість ЖКГ в Україні перебувають у дуже жалюгідному стані. За словами Руслана Блошенка, заступника гендиректора компанії Укртепло, зараз не виділяються гроші на підтримку внутрішньо будинкових мереж, зовнішніх мереж, постійно відбуваються аварії і розгерметизація цих мереж, руйнується ізоляція тощо.

Олексій Кучеренко, екс-міністр з питань житлово-комунального господарства України, каже, що в тій же Данії, втрати в мережах становлять не більше 3%. У Києві втрати в мережах - 20%. "Є міста, де по 25%. Якщо ми візьмемо наші будинки, там показники в 3-5 разів гірше, тобто більше втрачається тепла", - зазначає Кучеренко. Яскравий приклад по водоканалах. Частка електроенергії в собівартості поставки води в Європі становить близько 15%. В Україні це 35%.

Нещодавно Верховна Рада прийняла законопроект, яким зажадала від забудовників проводити обов'язкову сертифікацію енергоефективності для об'єктів будівництва. У парламенті впевнені, що черговий крок для того, щоб змусити будівельні компанії будувати квартири, які будуть витрачати менше енергії.

На думку Кучеренка, вся суть цього закону в тому, що забудовники зобов'язані будуть під час продажу квартир вивішувати клас цієї енергоефективності у себе на інформаційних табло, у всіх рекламних плакатах. Блошенко впевнений, що головна мета - зменшити навантаження на теплові та електричні мережі, а також дати можливість населенню більше економити своїх особистих заощаджень.

"І навіть якщо це вплине на вартість нерухомості, яка може зрости через те, що будуть більші витрати самих інвесторів на будівництво багатоповерхових будинків, то в подальшому ці гроші будуть відбиватися", - переконаний топ-менеджер Укртепло.

Олександр Паращій, керівник аналітичного відділу інвесткомпанії Concorde Capital, вважає, що з того моменту, коли закон Про ринок електроенергії запрацює на повну, в Україні тарифи на електроенергію для населення ще більше зростуть: "Я думаю, в півтора-два рази у найближчі 5 років. І це буде найкращим природним стимулом для всіх ще більше інвестувати в енергозбереження. Відповідно, я думаю, що споживання електроенергії домогосподарствами буде скорочуватися десь на 1-2 % на рік".

Ми у 2020 році. Як зміниться Україна?

Цього четверга, 15 листопада, відбудеться фінальна лекція НВ з циклу "Україна 2020. Що чекає країну"

Що можемо зробити ми, щоб Україна нарешті стала успішною країною?

Прийти на лекцію
Ukraine-2020

Читайте термінові новини та найцікавіші історії у Viber та Telegram Нового Времени.

Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів

Останні новини

ТОП-3 блога

Фото

ВІДЕО

Читайте на НВ style

Статті ТОП-10

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер: