З металом у голосі. Після десятирічного мінімуму ціни на сталь знову зростають

Зростання цін на металопрокат та ЗРС принесе Україні додаткову валютну виручку
Фото: isd.com.ua

Зростання цін на металопрокат та ЗРС принесе Україні додаткову валютну виручку

За даними ДП Укрпромзовнішекспертиза, в лютому – березні 2016 року на більшості регіональних ринків спостерігалося зростання цін на ринку стали

Причинами зростання стали: нарощування складських запасів у Китаї і високий попит у Туреччині. Пожвавлення ринку сталі вплинуло на різке зростання спотових цін на руду, які на початку березня піднялися на 23% – до $64/т.

Тенденція зростання цін спостерігалася і в Україні. Так, у портах Чорного моря ціни на заготовку за останні два тижні зросли на $17 до $255-265/т FOB, ціни на арматуру зросли на $10 до $295-300/т FOB, відзначають в Укрпромзовнішекспертиза.

На думку аналітика ІК Eavex Capital Івана Дзвінки, розворот тренду, який спостерігався з лютого, пов'язаний з прийняттям та імплементацією ефективних антидемпінгових заходів, як в Європі і Туреччині, так і на американському континенті. Наприклад, у лютому експорт з Китаю слідом за січнем показав негативну динаміку.

"Очевидно, що сподіватися на велике скорочення зовнішніх поставок Китаю поки ще рано. Але скорочення китайського демпінгу вже має позитивний вплив на ціни – вони зростають", – сказав Дзвінка.

Аналітик ІК Concorde Capital Роман Тополюк додає, що українські металургійні підприємства експортують 85-90% продукції і тому зростання цін на зовнішніх ринках їх безпосередньо торкнеться. Навіть якщо хтось реалізує продукцію всередині країни, то гривнева ціна все-одно прив'язана до долара. Єдина проблема з внутрішнім ринком у тому, що девальвація гривні сильно вбила попит, і внутрішній ринок звузився, пояснює експерт.

Він нагадує, що у листопаді-грудні 2015 року ціни впали до рівня собівартості. Наприклад, Метінвест звітував про нульовий EBITDA. Інші компанії також практично не заробляли і буквально працювали на покриття собівартості і процентних платежів кредиторам. "Відновлення ціни в останні два місяці і особливо за кілька останніх тижнів, повертає металургам прибуток", – каже Тополюк.

Глава Федерація металургів України Сергій Біленький зазначає, що тенденція зростання швидше за все збережеться, але в короткостроковій перспективі. "Якийсь обережний оптимізм присутній, але ще рано говорити про довгострокові тенденції", – говорить він.

Металургія – другий за величиною генератор експортної виручки України, зазначає Дзвінка. Зростання цін позитивно позначиться на зростанні експортної виручки, яка також безпосередньо впливає на валютний курс.

"При більш високих цінах і порівнянних обсягах ми зможемо отримати збільшення валютної виручки. За нашими прогнозами, збільшення валютних надходжень очікується на 20-25% більше, ніж у минулому році", – підсумовує Біленький.

«Діалоги про майбутнє»

НВ представляє: «Діалоги про майбутнє» з Уільямом Тейлором, Павлом Шереметою і Дмитром Кулебою.

Київ-Вашингтон-Брюсель
Яке місце займає Україна у цьому трикутнику? Якою нашу країну бачать у Європі та США?

Відвідати лекцію
Ukraine-2020

Читайте термінові новини та найцікавіші історії у Viber та Telegram Нового Времени.

Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів

Останні новини

ТОП-3 блога

Фото

ВІДЕО

Читайте на НВ style

Статті ТОП-10

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер: