Укрзалізниця втрачає вантажообіг

1 коментувати
Укрзалізниця втрачає обсяги транзитних перевезень

Укрзалізниця втрачає обсяги транзитних перевезень

За січень-квітень 2016 року Укрзалізниця на 13% скоротила міжнародні перевезення вантажів

За підсумками перших чотирьох місяців у міжнародному сполученні було перевезено 54,4 млн тонн вантажів, що на 8 млн тонн нижче результату аналогічного періоду минулого року. Спад вантажообороту в міжнародному сполученні становить 14,6% (до 38 млрд т-км).

Водночас відбувається зростання вантажоперевезень в 1,2 рази (до 52 млн тонн) за внутрішнім сполученням.

Питома вага міжнародного сполучення у структурі вантажоперевезень знизилася з 59% до 51%. У вантажообігу питома вага міжнародного сполучення впала з 72% до 65%.

Міжнародні вантажоперевезення включають в себе транзит, імпорт і експорт. Прес-служба УЗ повідомила, що за чотири місяці 2016 року експорт склав 36,3 млн тонн (-12% до аналогічного періоду 2015 року), імпорт – 12,37 млн тонн (+5%) та транзит - 5,64 млн тонн (майже в 2 рази нижче). Внутрішні перевезення за цей період склали – 52,14 млн тонн (+ 21% до січня-квітня 2015 року).

Керівник PR-департаменту Укрзалізниці Даниїл Ваховський, розповів Бізнес НВ, що падіння вантажоперевезень пов'язано переважно з забороною транзиту Росією.

Директор Центру транспортних стратегій Сергій Вовк додає, що на залізничному потоці позначилося також падіння обсягів перевалки в портах.

Старший аналітик ІК Арт Капітал Олексій Андрейченко нагадує, що в 2014 році почався конфлікт між Україною і Росією, казахські та російські вантажовідправники переключилися з українських на інші чорноморські порти.

За словами Вовка, найближчим часом обсяги перевезень можуть знову зрости. "Експорт та імпорт може очікувати зростання, оскільки бачимо поліпшення макропоказників, зафіксовано зростання промислового виробництва", - говорить він.

Андрейченко нагадує, що від початку цього року потроху відновлюється внутрішній ринок. За його словами, імпорт зростатиме, як і ВВП в цьому році. "Є різні прогнози, але в середньому на 1% очікується відновлення економіки України в цілому", - говорить він. Промислове виробництво, напевне, зросте ще сильніше.

Чурін додає, що необхідно залучати вантажі не тільки з Росії, але і з інших напрямків. Зокрема Мінінфраструктури має більше зусиль докласти для реалізації проекту «Шовковий шлях», зазначає експерт.

Журнал НВ
за спеціальною ціною

Передплата журналу Новое Время до кінця листопаду дешевше на 100 грн! Передплатіть зараз на 12 місяців лише за 559 грн.

Передплатити зараз
Ukraine-2020

Читайте термінові новини та найцікавіші історії у Viber та Telegram Нового Времени.

Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів

Останні новини

ТОП-3 блога

Фото

ВІДЕО

Читайте на НВ style

Статті ТОП-10

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер: