Виробники м'яса курки знайшли заміну російському ринку

Поставки української курятини збільшилися

Поставки української курятини збільшилися

Українська курятина користується попитом за кордоном. Незважаючи на втрату ринку Росії і проблеми транзиту через її територію у країни СНД, українські виробники розширюють географію своїх зовнішніх поставок

За перші два місяці 2016 року експорт м'яса птиці з України зріс на 29% – до $28,9 млн порівняно з аналогічним періодом минулого року, повідомляють в асоціації Український клуб аграрного бізнесу (УКАБ).

Основними лідерами стали Ірак – $7,6 млн, Нідерланди – $3,6 млн, завершує трійку Єгипет – $3,4 млн.

За січень-лютий поточного року експорт м'яса птиці збільшився не тільки в грошовому вираженні, але й у натуральному на 42% – до 21,8 тис. т, говорить аналітик ІК Dragon Capital Наталя Шпиготська. У той же час, експорт до Іраку зменшився на 17% – до 4,8 тис. т, Нідерланди було поставлено на 15% менше – 2 тис. т.

Шпиготська також пояснює, що збільшення поставок відбулося в основному за рахунок Єгипту. За цей рік туди поставили 2,8 тис. т, а в 2015 за перші два місяці поставок не було взагалі. "За минулий рік експорт склав 7 тис. т, проти 1,4 тис. т в 2014 році", – сказала Шпиготська.

Директор інформаційно-аналітичної компанії "ПроАгро" Микола Верницький додає, що компанії шукають вихід на зовнішні ринки з-за падіння попиту в Україні. Якщо раніше внутрішній ринок був більш привабливою з точки зору маржі, так як було зростання попиту, то зараз ціни не мають колишньої можливості до збільшення через обмеженість купівельної спроможності.

Експорт українського м'яса птиці вже досить сильно диверсифікований і географія зовнішніх поставок розширюється, говорить експерт аграрних ринків УКАБ Аліна Жарко. В минулому році поставки здійснювалися більш ніж в 60 країн світу.

Якщо взяти загальну тенденцію, то експорт м'яса птиці буде збільшуватися, так як із-за девальвації гривни український продукт є конкурентоспобным і якісним. "У цьому році були отримані сертифікати в ОАЕ, на початку року відкрили Саудівську Аравію, ведеться активна робота щодо відкриття китайського ринку", – додає вона.

Голова Асоціації " Союз птахівників Сергій Карпенко каже, що поки що складно робити якісь прогнози по експортним поставкам курятини. На його думку, подальший розвиток ситуації залежить від відновлення поставок в Казахстан, Узбекистан, Таджикистан, Киргизію, на які припадало близько 25% зовнішніх поставок м'яса птиці. Якщо буде відновлений транзит через РФ в ці країни, то за іншими напрямами експорт може зменшитися.

Шпиготська також зазначає, що Єгипет може стати новим перспективним ринком збуту для України, з урахуванням падіння експорту м'яса птиці в країни СНД. Наприклад, у 2014 році Єгипет імпортував 150 тис. тон м'яса птиці, в основному з Бразилії.

Ми у 2020 році. Як зміниться Україна?

Цього четверга, 15 листопада, відбудеться фінальна лекція НВ з циклу "Україна 2020. Що чекає країну"

Що можемо зробити ми, щоб Україна нарешті стала успішною країною?

Прийти на лекцію
Ukraine-2020

Читайте термінові новини та найцікавіші історії у Viber та Telegram Нового Времени.

Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів

Останні новини

ТОП-3 блога

Фото

ВІДЕО

Читайте на НВ style

Статті ТОП-10

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер: