Напрацювалися. Українські IT-компанії захоплюють світовий ринок

IT-компанії з України стрімко долають будь-які кордони
Фото: ibm.com

IT-компанії з України стрімко долають будь-які кордони

Минулого року вітчизняні айтішники увірвалися до глобального рейтингу 100 аутсорсинг-компаній, а зараз там майже п'ята частина з України.

Торік сумарна виручка IT-cектору зросла на 20% і сягнула $3,6 млрд. А це – 3% ВВП. Більше заробили лише аграрії та металурги.

У 2018 році до глобального рейтингу аутсорсинг-компаній увійшло 18 компаній з України. Вочевидь, українські айтішники розвиваються не завдяки, а всупереч зусиллям уряду та інших органів державної влади.

«Загалом дуже багато фахівців з України працюють у межах таких міжнародних команд, які продукують рішення для світового ІТ-ринку», – зазначає Ярослав Герман, директор з розробки програмного забезпечення EPAM в Україні.

Саме аутсорсингові компанії – тобто ті, що виконують замовлення для корпорацій світового рівня, і є основним генератором доходів української IT-індустрії. За підрахунками Олекса Луцького, СЕО компанії Innovecs, сьогодні сервісний та аусторсинговий бізнес в Україні переважає і має частку в 90-95%: «Але це не погано, тому що від сервісних компаній народжуються нові продуктові компанії, стартапи та нові ідеї».

Зараз найперспективнішими вважаються такі напрями, як штучний інтелект, інтернет речей, а також робота з великими даними у хмарних технологіях. Та найбільші дивіденди отримають ті компанії, які забезпечують розробку кінцевих продуктів, фактично розробку екосистем для замовника.

«Якби я зараз створювала компанію, я би створювала її, наприклад, у сфері робототехніки або штучного інтелекту й машинного навчання. Тобто роботи, машинне навчання, штучний інтелект – це те, чим треба сьогодні займатися нинішнім стартаперам», – каже Катерина Костерева, співзасновниця IT-компанії Террасофт, яка працює вже понад 16 років.

Зараз непогано йде співпраця IT-бізнесу із державами, каже Анатолій Фроленков, керівний партнер компанії Expert&Consulting.

Він радить вітчизняним компаніям сфокусуватися на державних програмах із розвитку інфраструктури та створення розумних і безпечних міст.

Це можуть бути інші проекти, починаючи від розумних будинків, розумних замірів, споживання електроенергії, освітлення вулиць, безпечне місто. Розробка різноманітного софту для вирішення проблем із транспортним колапсом. «Здатність компаній створювати кінцеві рішення в галузі ІТ для замовників і клієнтів якраз і вирішує перспективи цих компаній на світовому ІТ-ринку», – додає Герман.

Герман прогнозує зростання ІТ-галузі України на рівні 15-20% щороку. З погляду запитів на світовому ринку, українським фахівцям ще є куди далі зростати найближчі 10 років, аби тільки не змінювалися умови в Україні, наголошує Луцький.

ІТ-ринок не закінчується тільки програмуванням і продажем так званих "галеристів". На думку Фроленкова, наступна галузь, яка от-от вибухне, це буде IoV (інтернет автомобілів і рухомих транспортних засобів з автоматичним керуванням). «І на цьому фокусуються вже зараз глобальні компанії і увесь світ», – каже експерт.

«Діалоги про майбутнє»

НВ представляє: «Діалоги про майбутнє» з Уільямом Тейлором, Павлом Шереметою і Дмитром Кулебою.

Київ-Вашингтон-Брюсель
Яке місце займає Україна у цьому трикутнику? Якою нашу країну бачать у Європі та США?

Відвідати лекцію
Ukraine-2020

Читайте термінові новини та найцікавіші історії у Viber та Telegram Нового Времени.

Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів

Останні новини

ТОП-3 блога

Фото

ВІДЕО

Читайте на НВ style

Статті ТОП-10

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер: