Нафтогаз поліпшив фінрезультат. Але компанія залишається збитковою

Незважаючи на зростання тарифів на газ Нафтогаз залишається збитковою компанією
Фото: slideshare.net

Незважаючи на зростання тарифів на газ Нафтогаз залишається збитковою компанією

Як заявила вчора заступник міністра економічного розвитку і торгівлі України Юлія Ковалів Нафтогаз у 2015 році скоротив чистий неконсолідований збиток до 25 млрд грн. Вона нагадала, що у 2014 році чистий консолідований збиток компанії становив 89 млрд грн

Основних причин, за якими компанія скоротила збиток за даними Мінекономіки дві: були підняті тарифи на газ і припинене постачання палива на неконтрольовану територію Донбасу.

У Нафтогазі пояснили, що основні збитки компанія понесла за рахунок проведення переоцінки активів дочірніх компаній і збитків від продажу імпортного газу для потреб населення у 4 кварталі. Також причиною стали зниження курсу гривні за четвертий квартал і донарахування резерву сумнівних боргів.

Старший аналітик ІК Dragon Capital Денис Саква вважає, що основна причина, по якій Нафтогаз незважаючи на поліпшення фінансових показників залишається збитковим – це продаж палива теплокомуненерго за заниженими цінами. Він нагадує, що Нафтогаз купує для них імпортний газ за ринковою ціною, а постачає за низькою.

"Плюс частина збитків виникла через курсові різниці. У компанії є кредити у валюті, наприклад, кредит Газпромбанку. Коли українська гривня знецінюється, то виникають збитки від курсових різниць", – пояснює Саква.

Голова правління альянсу Нова енергія України Валерій Боровик зазначає, що негативно на фінансові показники монополії вплинуло і те, що споживання газу промисловістю знизилося. "Це знизило продаж в єдиному прибутковому для Нафтогазу сегменті", – пояснює він.

Втім, аналітик компанії Upeco Олександр Сіренко підкреслює, що більшість компаній, які входять до складу Нафтогазу прибуткові. Зокрема, з прибутком спрацювали Укртранснафта, Укртрансгаз, Укргазвидобування. Це означає, що консолідована звітність, може бути в цілому краще, ніж неконсолідована, підкреслює Сіренко.

«Діалоги про майбутнє»

НВ представляє: «Діалоги про майбутнє» з Уільямом Тейлором, Павлом Шереметою і Дмитром Кулебою.

Київ-Вашингтон-Брюсель
Яке місце займає Україна у цьому трикутнику? Якою нашу країну бачать у Європі та США?

Відвідати лекцію
Ukraine-2020

Читайте термінові новини та найцікавіші історії у Viber та Telegram Нового Времени.

Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів

Останні новини

ТОП-3 блога

Фото

ВІДЕО

Читайте на НВ style

Статті ТОП-10

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер: