Київстар знизить вартість дзвінків на "домашні" телефони

АМКУ розповів про те, як він знімає завади для чесної конкуренції на телеком-ринку

АМКУ розповів про те, як він знімає завади для чесної конкуренції на телеком-ринку

Антимонопольний комітет примусив лідера стільникового ринку України переглянути свої тарифи

Київстар найближчим часом запровадить тарифи, в яких вартість викликів на номери фіксованих і мобільних номерів буде однаковою. Про це сьогодні повідомила державний уповноважений Антимонопольного комітету України (АМКУ) Марія Процишен під час відкритого засідання.

Раніше відомство рекомендувало оператору переглянути тарифи і Київстар відзвітував про виконання, але, зазначила Процишен, комітет був незадоволений діями компанії. Відповідно, АМКУ повторно порадив Київстару змінити свою тарифну політику.

У найдешевших тарифах Розмови (35 грн./міс.) і Розмови+ (55 грн./міс.) Київстар встановив вартість хвилини дзвінка на міські номери 1,5 грн. Це при тому, що на мобільні мережі інших українських операторів вартість становить 0,6 грн./хв. (Розмови+).

Телеком-регулятор послідовно знижував ставку взаєморозрахунків між операторами і з 1 січня 2017 року вона становить 15 копійок за хвилину. Відповідне рішення Національна комісія регулювання зв’язку та інформатизації (НКРЗІ) прийняла 30 серпня минулого року.

У відповідь на запит Бізнес НВ прес-служба Київстару повідомила, що вже направила в АМКУ свої пропозиції з новими тарифами для дзвінків на фіксовані мережі. Компанія не надала подробиць, коли та які саме зміни вона має намір запровадити.

Подібних зауважень до інших операторів АМКУ не має. У найдешевших тарифах Vodafone вартість дзвінків на інші мережі коливається в межах 25-50 коп./хв. У lifecell на цей вид послуг розцінки становлять 50-60 коп./хв.

На сьогоднішньому засіданні АМКУ розповів про розгляд ще декількох питань, які стосуються телекомунікаційного ринку. Наприкінці минулого року комітет розпочав перевірку реклами lifecell, який заявляв, що у нього найшвидший мобільний інтернет. Ще до приходу в АМКУ нового складу в 2015 році відомство з'ясовувало, наскільки чесно стільникові оператори розповідають своїм користувачам про посекундну чи похвилинну тарифікацію. Також відомство вивчало концентрацію радіочастотного ресурсу Київстаром – він має ліцензії на більшу частину спектру в діапазоні 900/1800 МГц.

Сьогодні Процишен відповіла не на всі ці питання. Щодо lifecell комітет ще не закінчив перевірку, заявила вона. Натомість МТС Україна (Vodafone) виконала рекомендації АМКУ і виправила свою комунікацію з клієнтами щодо способу тарифікації. А перерозподілом радіочастот (рефармінгом) займається НКРЗІ, готуючись до проведення тендеру на четверте покоління мобільного зв’язку, розповіла Процишен.

Журнал НВ
за спеціальною ціною

Передплата журналу Новое Время до кінця грудня дешевше на 100 грн! Передплатіть зараз на 12 місяців лише за 559 грн.

Передплатити журнал
Ukraine-2020

Читайте термінові новини та найцікавіші історії у Viber та Telegram Нового Времени.

Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів

Останні новини

ТОП-3 блога

Фото

ВІДЕО

Читайте на НВ style

Статті ТОП-10

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер: