Гривня тягнеться до ₴25,5 за долар, поступове ослаблення курсу продовжиться – тижневий валютний огляд

Гривня тягнеться до ₴25,5 за долар, поступове ослаблення курсу продовжиться – тижневий валютний огляд
На поточному тижні, 22-26 серпня, на валютному ринку продовжуватиметься тренд помірного тиску на курсу національної валюти. Що може призвести до невеличкого ослаблення гривні по відношенню до долара

Гривня у понеділок, 22 серпня, встановилася на рівні ₴25,26 за долар США.

Діапазон волатильності національної валюти на поточному тижні, як прогнозують опитані експерти, не перевищуватиме ₴0,50. Хоча, згідно консенсус прогнозу, нацвалюта перебуватиме у діапазоні ₴25-25,7 за долар.

«Гривня абсолютно точно вибилась із періоду затишшя і стабільності, який ми спостерігали протягом травня-липня. І тиск на гривню продовжиться», – каже спеціаліст відділу продажів боргових цінних паперів інвесткомпанії Dragon Capital Сергій Фурса.

Так, на минулому тижні курс гривні знизилася на 0,9% по відношенню до долара. «З одного боку, був попит з боку банків-нерезидентів, які купували для себе, щоб закрити валютні позиції і, частково, для клієнтів. З іншого боку, була досить суттєва пропозиція валюти від підприємств, які купували нацвалюту», – пояснює начальник управління дилінгових операцій Райффайзен Банк Аваль Юрій Гриненко.

Гривня їм наразі потрібна для того, щоб сплатити податки до 20-го серпня. Але, так як попит був більшим, цей продаж не компенсував запити, що і зумовило невеличкий ріст курсу.

Волатильність курсу, яку ми спостерігаємо в останні два тижні, для експертів була очікуваною. У першу чергу, через банальне девальваційне очікування гравців валютного ринку. Для них, як і для населення, ослаблення курсу в осінній період вже стало традиційним. Хоча фундаментально нічого ні на ринку, ні в економіці не змінилося.

За словами експертів, вони вже спостерігають ріст попиту на валюту з боку населення. Хоча, одразу уточнюють, що наразі купівельний попит українців обмежений, оскільки у людей не так багато грошей. Купують валюту дрібні оптовики, а також підприємці із сільгосп сектору, які знаходяться в процесі підготовки до озимої.

У подальшому, найімовірніше, експортери почнуть притримувати валютну виручку, щоб не продавати за меншу вартість її під час росту курсу інвалюти. На наступний рік курс національної валюти в бюджет закладений на рівні 27,2 ₴/$, тож ці очікування виглядають логічними. На кінець року експерти очікують курсу 26,5-27 ₴/$. Але різких коливань не прогнозують.

Серед факторів, які впливатимуть на курс гривні до кінця року, за словами Антона Марюхніча, керівника управління казначейства Індустріалбанку, будуть ціни на міжнародних товарних ринках, врожай зернових і розрахунки за нього, а також показники балансу газу в опалювальний сезон.

Журнал НВ
за спеціальною ціною

Передплата журналу Новое Время до кінця листопаду дешевше на 100 грн! Передплатіть зараз на 12 місяців лише за 559 грн.

Передплатити зараз
Ukraine-2020

Читайте термінові новини та найцікавіші історії у Viber та Telegram Нового Времени.

Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів

Останні новини

ТОП-3 блога

Фото

ВІДЕО

Читайте на НВ style

Статті ТОП-10

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер: