Гарячковий нафторинок і стабільний український бензин – огляд і прогноз ринку нафти і пального

Зміцнілий долар США тягне ціни на нафту вниз
Фото: rnbphoto.com

Зміцнілий долар США тягне ціни на нафту вниз

За минулий тиждень нафтові котирування у світі судорожно кидало то в одну, то в іншу сторону. Проте ціни для українських автомобілістів були як завжди стабільно високими

З минулої п'ятниці ціни на нафту марки Brent показували різнопланову динаміку. І якщо дивитися на світові котирування, то з 20 по 27 травня вони піднялися трохи більше, ніж на 1% – з $48.72/барель до $49.32/барель.

У той же час, у середу, 25 травня світова ціна впритул наблизилася до позначки $50 за барель. А 26 травня на Лондонській біржі вона вперше з листопада подолала цей бар'єр на тлі прогнозу GoldmanSachs про дефіцит на ринку нафти.

Втім, статистичні дані по ринку праці США вплинули на подорожчання американської валюти і вже 27 травня це почало знижувати ціни на нафту.


создано в infogr.am

створено в infogr.am


На міжнародній арені трейдери злякалися зростання цін на паливо, пояснює директор консалтингової групи А-95 Сергій Куюн. У результаті нафта на рівні $50 за барель чинила опір. Цей тренд буде основним на наступному тижні. В очікуванні саміту ОПЕК, який пройде 2 червня у Відні, у вівторок і середу можливий сплеск цін на нафту. Також всі чекають інформації ФРС про облікову ставку.

Крім того, говорить Куюн, вплинути на нафту можуть і події у Франції. Так, французи можуть сильно задавити ціни через падіння попиту на нафту, яку не переробляють НПЗ, що страйкують. Але можливий і сплеск споживання на прагненні Франції відновити 115-денний стратегічний запас.

Після значного зростання минулого тижня, роздрібні ціни на нафтопродукти в Україні залишалися відносно стабільними.


создано в infogr.am

створено в infogr.am


Останній тиждень травня принес корективи тільки на стели регіональних АЗС, додає аналітик консалтингової компанії UPECO Олександр Сіренко. Це сталося після підвищення цін минулого тижня великими операторами. У результаті зростання вартості в регіонах, середня ціна в Україні зросла на 2-6 коп/л у залежності від виду палива.

"Ймовірно, що літо українці зустрінуть із максимальними за 2016 рік цінами", – говорить Сіренко.


создано в infogr.am

створено в infogr.am


Ринок дизпалива, зазначає Куюн, перебуває в очікуванні запуску трубопроводу Прикарпатзахидтранса і намагається уникати різких рухів. Адже по трубі обіцяють перекачувати до 100 тис. т на місяць – що серйозно перекроїть ринок. До того ж, активна фаза посівної закінчилася, а з нею й пікове споживання ДП.

Однак викликає питання, хто і як "утилізує" дизпаливо Євро-3, яким зараз упереміш із водою заповнений трубопровід, говорить Сіренко. Він нагадує, що в Україні з 2015 року можна використовувати палива якості не нижче Євро-4. "Як оператор реалізує "залишки" напевно цікаво не тільки трейдерам, але й контролюючим органам", – говорить він.

Куюн прогнозує, що якщо не буде значних коливань нафтових котирувань і курсу валют, то українські ціни на пальне залишаться такими ж ще тиждень-два, як у опті, так і у роздробі. "Навіть при незначному зростанні нафти і долара, мережі АЗС швидше намагатимуться компенсувати його власною маржею, ніж підвищувати ціни. Так як населення негативно сприйняло стрибок цін", – говорить Куюн.

За розрахунками Куюна, роздрібна ціна на кінець наступного тижня на бензин А-92 буде на рівні 21,48 грн/л, А-95 – 22,93 грн/л, а ДП – 19,65 грн/л.

За прогнозом Сіренко, подальший рух по стелі буде залежати від європейських котирувань, які поки що стабільно високі, а також роботи нового Кабміну, який у тому числі впливає на валютний курс. Поки відомство Володимира Гройсмана "відзначилося" діалогом з нафтотрейдерами, що не відбувся, а зустріч була перенесена з середи 25 травня на "невизначений час".

Сіренко зауважує, що ринок не помітив відсутності кураторства "зверху", жваво обговоривши нову ініціативу влади зобов'язати добавку біокомпонентів у моторні палива, як цього вимагають підписані Україною директиви Євросоюзу. Передбачається, що з 1 липня 2017 у бензинах має бути не менше 3% і не більше 5% біоетанолу, а з 1 січня 2019 року – не менше 5% і не більше 10%. У дизпаливі з 1 липня 2017 – не менше 3%, а з 1 січня 2020 року – не менше 3% і не більше 7% біокомпоненту. Оператори бачать складності як у недостатніх обсягах біодобавок в Україні, так і у відсутності контролю якості отриманих сумішей.

Журнал НВ
за спеціальною ціною

Передплата журналу Новое Время до кінця листопаду дешевше на 100 грн! Передплатіть зараз на 12 місяців лише за 559 грн.

Передплатити зараз
Ukraine-2020

Читайте термінові новини та найцікавіші історії у Viber та Telegram Нового Времени.

Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів

Останні новини

ТОП-3 блога

Фото

ВІДЕО

Читайте на НВ style

Статті ТОП-10

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер: