Фінтехкомпанії кинули виклик банкам – Перша Шпальта

У банків з'явився серйозний конкурент в особі фінтехкомпаній

У банків з'явився серйозний конкурент в особі фінтехкомпаній

Головна витратна частина банків – це відділення. Утримання персоналу, оренда приміщень тощо, але виявляється за все це платити не обов’язково

Банківський ринок України активно еволюціюнує. Ще якихось 5-10 років тому ми ходили до відділення для того, щоб зробити найпростіші операції. Сьогодні ми робимо це через веб, та мобільний банкінг. Але виявляється, що і це вже минуле. На ринку з'явилося поняття «Тільки мобільний банк».

"Фінтехкомпаніі сьогодні активно розвиваються. І ми, банки, бачимо найосновнішу конкуренцію  це платіжні сервіси. Є дуже багато компаній, які мобільні, вони ефективні, запускають нові продукти", – каже Сергій Мамедов, голова правління банку Глобус.

За словами Олександра Паращія, керівника аналітичного департаменту інвесткомпанії Concorde Capital, компаніям, які будуть займатися інтернет-банкінгом, їм очевидно буде легше на ринку. Тому що їм потрібно менше витрат, вони не повинні витрачатись на офіси і так далі. Тому теоретично вони можуть надавати свої послуги набагато дешевше, ніж банки.

"Вони можуть дуже легко масштабувати свій бізнес без серйозних витрат. Тому я думаю, що у найближчі кілька років справді можна очікувати буму фінтехкомпаній", – вважає аналітик.

Співзасновник Fintech Band Дмитро Дубілет каже, що його компанія не просто випускає програми для банків: "Ми говоримо, що ми відкриваємо перший в Україні банк, який взагалі не матиме відділень. І завдяки тому, що у банку не буде відділень, не буде колосальних витрат". Він додає, що ключовий продукт його компаніі – це кредитна картка, по якій Fintech Band зможе отримувати кредитний ліміт на дуже вигідних умовах, на правильний період. Навколо цього і буде весь бізнес.

Руслан Чорний, шеф-редактор порталу FinClub переконаний, що банки все одно залишаться, але, мабуть, залишиться їх небагато. "Тому важливе завдання банків – вчасно орієнтуватися, швидко включати в себе механізми, які зможуть їх вести разом з ринком і дозволяти клієнтам надавати швидко якісні послуги. Якщо банки будуть продовжувати бути консервативним установами, то їхнє місце на звалищі історії",  підкреслює Чорний.

Також у програмі дивіться спеціальний репортаж про те, як працюватиме ринок електроенергії в нових умовах, і дискусію про те, куди рухається українська космічна галузь.  

Завершує випуск огляд економічних подій тижня від блогера та ділового журналіста Дениса Безлюдька.

Програма Перша Шпальта виходить на каналі UA: Перший в партнерстві з журналом Новое Время.

Журнал НВ
за спеціальною ціною

Передплата журналу Новое Время до кінця грудня дешевше на 100 грн! Передплатіть зараз на 12 місяців лише за 559 грн.

Передплатити журнал
Ukraine-2020

Читайте термінові новини та найцікавіші історії у Viber та Telegram Нового Времени.

Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів

Останні новини

ТОП-3 блога

Фото

ВІДЕО

Читайте на НВ style

Статті ТОП-10

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер: