Журналісти розслідували заробіток фармакомпаній РФ на торгівлі з ДНР і ЛНР

1 коментувати
У зайнятих бойовиками террориториях злетів попит на заспокійливі

У зайнятих бойовиками террориториях злетів попит на заспокійливі

Найбільші російські фармацевти урізали постачання ліків у самопроголошені Донецьку і Луганську "республіки", завдяки чому ростовські регіональні компанії збільшили торгівлю в обхід України

Розслідування поставок препаратів на підконтрольні бойовикам території провело агентство РБК.

Журналісти відзначили, що великі російські компанії вирішили уникати торгівлі з "Д/ЛНР" через політичні і економічні ризики. Самі виробники пояснили це спадом попиту.

Україна у свою чергу зупинила постачання ліків на непідконтрольні уряду землі ще в минулому році. Агентству цей факт підтвердили два джерела в українських дистриб'юторських компаніях. "Слово "війна" звучить, але неофіційно, слово "кордон" звучить, але неофіційно", - зазначило одне з джерел.

Росія де-факто залишилася єдиним постачальником ліків в регіони, зазначає видання, додаючи, що поставки жорстко контролюються владою. За інформацією аналітиків RNC Pharma, у першому півріччі цього року головними постачальниками лікарських засобів в ДНР і ЛНР стали ростовські компанії Астіка (47% поставок в ДНР і ЛНР) і Біофарма (33,4%). Ще рік тому ці компанії не входили навіть у топ-20 найбільших компаній - відправників ліків з Росії, вказує агентство.

Ще один співрозмовник видання зазначив, що змінився і асортимент товарів. Раніше популярністю користувалися ліки проти різних захворювань, то зараз - заспокійливі, знеболюючі, бинти та шприци. Запит на ці товари підтвердив представник дистриб'юторської компанії, яка торгує ліками з невизнаними республіками.

Днями повідомлялося, що бойовики продовжують створювати військову інфраструктуру - в районі Єнакієвого (Карло-Марксове) почав діяти новий навчальний центр солдатів ДНР.

«Діалоги про майбутнє»

НВ представляє: «Діалоги про майбутнє» з Уільямом Тейлором, Павлом Шереметою і Дмитром Кулебою.

Київ-Вашингтон-Брюсель
Яке місце займає Україна у цьому трикутнику? Якою нашу країну бачать у Європі та США?

Відвідати лекцію
Ukraine-2020

Читайте термінові новини та найцікавіші історії у Viber та Telegram Нового Времени.

Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів

Останні новини

ТОП-3 блога

Фото

ВІДЕО

Читайте на НВ style

Компанії/Ринки ТОП-10

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер: