В Україні завершили злиття найбільші у світі пивні компанії

2 коментувати
 AB InBev і Efes завершили об'єднання бізнесу в Росії та Україні

AB InBev і Efes завершили об'єднання бізнесу в Росії та Україні

Найбільший в світі пивоварний концерн Anheuser-Busch InBev (AB InBev) і лідер на ринку Туреччини Anadolu Efes, завершили злиття бізнесів на території Росії і України в рівних частках.

Про це повідомили в AB InBev, передає агенство Інтерфакс-Україна.

Виробнича мережа об'єднаної компанії складатиметься з 11 пивоварних заводів і трьох солодових комплексів в Росії, а також з трьох пивоварних заводів в Україні.

У портфелі брендів AB InBev Efes будуть міжнародні та локальні марки - Spaten, Corona Extra, BUD, Velkopopovicky Kozel, Miller Genuine Draft, Hoegaarden, Старий мельник з барильця, Клинське, Білий ведмідь.

"Ми впевнені, що об'єднання наших бізнесів і експертизи, різнопланового портфеля брендів і великого асортименту пива, який ми пропонуємо нашим споживачам, дозволить нам забезпечити зростання компанії і зайняти лідируючі позиції на російському і українському ринках", - зазначив президент AB InBev Efes Шпаков.

Рада директорів об'єднаної AB InBev Efes буде складатися з представників обох компаній в рівному співвідношенні. Головою ради стане Тунджай Озільхан, глава ради директорів Anadolu Group і Anadolu Efes. Управлінська команда буде працювати під керівництвом Дмитра Шпакова, президента AB InBev в Росії і в Україні, який обійме посаду президента AB InBev Efes. Рой Корніш, генеральний директор Пивоварні Москва-Ефес, працюватиме на посаді фінансового директора.

Показники об'єднаної компанії будуть консолідовані в звітність Anadolu Efes. AB InBev не включатиме результати в свою глобальну звітність, але буде враховувати отриманий прибуток як повернення інвестицій в спільне підприємство відповідно до розміру своєї частки.

Anadolu Efes раніше розкрила структуру угоди: її "дочка" Efes Breweries International NV вносить 99,9% часткою Пивоварні Москва-Ефес в нову дочірню компанію Efes - AB InBev Efes BV Потім AB InBev Western European Holding вносить в цю компанію свої російські та українські активи, а натомість отримує нові акції AB InBev Efes. Після завершення допемісії Efes Breweries International і AB InBev Western European Holding володітимуть по 50% акцій AB InBev Efes.

Оцінка вартості російських і українських активів AB InBev в межах угоди - $1,002-1,223 млрд (на основі методу дисконтування грошових потоків). Активи Efes були оцінені в $962 млн - $1,145 млрд, повідомляла компанія. Синергія від об'єднання оцінюється в $80-100 млн на рік за рахунок скорочення витрат.

Об'єднання операцій в Росії і Україні зміцнить конкурентні позиції брендів обох компаній і створить потенціал для майбутнього зростання. Амбіції об'єднаної компанії - стати лідером на ринках пива в Росії і Україні, зазначається в повідомленні Efes.

Нагадаємо, що в серпні 2017-го найбільший світовий пивоварний концерн Anheuser-Busch InBev (AB InBev) зі штаб-квартирою в Бельгії та найбільша пивоварна компанія Туреччини Anadolu Efes (Efes) уклали угоду про наміри щодо об'єднання свого бізнесу на території Росії та України у рівних частках.

Передбачається, що угода може бути закрита до кінця першого півріччя 2018 року. Усі зміни набудуть чинності після закриття угоди, до цього моменту AB InBev і Anadolu Efes продовжуватимуть працювати як незалежні бізнеси.

Їй передувала угода зі злиття AB InBev і SABMiller, яка завершилася в жовтні 2016 року і в результаті якої AB InBev отримала 24% акцій Anadolu Efes.

За даними агентства Інтерфакс-Україна, Сан ІнБев Україна є однією і найбільших компаній пивоварного ринку України, займаючи 30% українського ринку. Їй належать Чернігівський, Харківський і Миколаївський заводи. Портфель пивних брендів складається з глобальних торгових марок: BUD, Corona Extra, Stella Artois; міжнародних: Corona, Staropramen, TALLER, Hoegaarden, Leffe, Löwenbräu, Franziskaner, Spaten, Beck's, а також локальних: Чернігівське, Рогань, Янтар, Жигулівське.

Компанії Efes в Україні належить пивоварний завод у Донецьку, який зараз на непідконтрольній Україні території. На сайті компанії зазначено, що вона втратила контроль над цими потужностями з 1 лютого 2017 року.

Журнал НВ
за спеціальною ціною

Передплата журналу Новое Время до кінця грудня дешевше на 100 грн! Передплатіть зараз на 12 місяців лише за 559 грн.

Передплатити журнал
Ukraine-2020

Читайте термінові новини та найцікавіші історії у Viber та Telegram Нового Времени.

Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів

Останні новини

ТОП-3 блога

Фото

ВІДЕО

Читайте на НВ style

Компанії/Ринки ТОП-10

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер: