В Україні збанкрутів ще один банк

3 коментувати
Вектор Банк віднесли до категорії неплатоспроможних
Фото: banco.az

Вектор Банк віднесли до категорії неплатоспроможних

Національний банк України (НБУ) визнав неплатоспроможним Вектор Банк (Київ)

Про це повідомила прес-служба НБУ.

Відповідне рішення №112-рш/БТ прийнято правлінням центробанку у зв'язку з істотним скороченням ліквідних коштів банку та поданням недостовірної статистичної звітності.

"Істотне зменшення ліквідних коштів банку та подання недостовірної статистичної звітності стали причинами призначення в банк куратора і віднесення Вектор Банку до категорії проблемних", - йдеться в повідомленні.

Як зазначає регулятор, статтею 58 Закону України Про банки і банківську діяльність встановлено обов’язок власників істотної участі в банку вживати своєчасних заходів для запобігання настанню неплатоспроможності банку. Проте, єдиний власник Вектор Банку не надав фінансової підтримки банку.

За даними статистичної звітності Вектор Банку, залишок коштів на кореспондентському рахунку в Національному банку України є критично низьким - за станом на 1 березня 2017 складає 76 тис. грн, або 0,1% від зобов'язань банку.

Після віднесення Вектор Банку до категорії проблемних було виявлено факти невідображення ним у бухгалтерському обліку документів клієнтів, що не виконані у встановлений законодавством строк. Таким чином, Вектор Банк нездатний своєчасно і в повному обсязі виконувати законні вимоги кредиторів через недостатність коштів. Також погіршилися фінансові показники діяльності банку.

НБУ відзначає, що 95% вкладників (852 людини) отримають свої вклади в повному обсязі, оскільки їх розмір не перевищує гарантовану Фондом гарантування вкладів фізичних осіб суму в 200 тис. грн. Клієнти з більшими обсягами вкладів отримають їх в межах суми, гарантованої Фондом. Фонд забезпечить виплати гарантованої суми в обсязі 77,7 млн грн.

Журнал НВ
за спеціальною ціною

Передплата журналу Новое Время до кінця листопаду дешевше на 100 грн! Передплатіть зараз на 12 місяців лише за 559 грн.

Передплатити зараз
Ukraine-2020

Читайте термінові новини та найцікавіші історії у Viber та Telegram Нового Времени.

Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів

Останні новини

ТОП-3 блога

Фото

ВІДЕО

Читайте на НВ style

Компанії/Ринки ТОП-10

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер: