Україна прийняла рішення ввести антидемпінгові мита на російські добрива

0 коментувати
Поки пропонується тимчасово відстрочити введення антидемпінгових заходів щодо імпорту добрив з Російської Федерації, щоб уникнути можливих негативних наслідків для аграрного комплексу
Фото: pixabay / josealbafotos

Поки пропонується тимчасово відстрочити введення антидемпінгових заходів щодо імпорту добрив з Російської Федерації, щоб уникнути можливих негативних наслідків для аграрного комплексу

Міжвідомча комісія з міжнародної торгівлі (МКМТ) прийняла рішення про введення антидемпінгових мит на імпорт російських добрив

Про це повідомляє прес-служба Міністерства економічного розвитку і торгівлі України.

"Основні висновки  Мінекономрозвитку про результати антидемпінгового розслідування щодо імпорту в Україну деяких видів азотних добрив походженням з Російської Федерації свідчать про наявність факту демпінгу", - йдеться в повідомленні.

Також наголошується, що висновки розслідування свідчать про те, що імпорт російських добрив в Україну за демпінговими цінами завдає шкоди вітчизняним виробникам хімічних добрив та несе загрозу продовольчій безпеці України.

З огляду на те, що Російська Федерація є основним постачальником добрив в Україну (80-90% від загального обсягу), імпорт добрив за демпінговими цінами ставить українських аграріїв у небезпечну залежність від їхніх поставок у майбутньому. Непередбачуване припинення поставок російських добрив в односторонньому порядку може стати ще одним інструментом агресії Російської Федерації проти України у торговельній сфері, вважають у МЕРТ.

Однак поки міністерство пропонує тимчасово відстрочити введення антидемпінгових заходів щодо імпорту добрив з РФ, так як не налагоджена диверсифікація поставок цих добрив в Україну з інших країн (Китаю, країн Близького Сходу, США тощо).

Найближчим часом Уряд направить на розгляд народних депутатів законопроект про заходи щодо диверсифікації поставок добрив шляхом зниження ставок ввізного мита на найбільш затребувані види добрив (нітрат амонію, карбамід, КАС).

"До ухвалення Верховною Радою законопроекту пропонується тимчасово відтермінувати введення антидемпінгових заходів щодо імпорту добрив з Російської Федерації, з метою уникнення можливих негативних наслідків для аграрного комплексу, пов’язаних з їхньою дією", - зазначили у відомстві.

«Діалоги про майбутнє»

НВ представляє: «Діалоги про майбутнє» з Уільямом Тейлором, Павлом Шереметою і Дмитром Кулебою.

Київ-Вашингтон-Брюсель
Яке місце займає Україна у цьому трикутнику? Якою нашу країну бачать у Європі та США?

Відвідати лекцію
Ukraine-2020

Читайте термінові новини та найцікавіші історії у Viber та Telegram Нового Времени.

Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів

Останні новини

ТОП-3 блога

Фото

ВІДЕО

Читайте на НВ style

Компанії/Ринки ТОП-10

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер: