Україна увійшла в енергосистему Європи

0 коментувати
Угода про приєднання України до енергетичної системи Європи набула чинності

Угода про приєднання України до енергетичної системи Європи набула чинності

В Україні набула чинності угода про умови приєднання України до енергетичної системи Європи ENTSO-E (європейська мережа системних операторів передачі електроенергії)

Про це повідомила національна енергетична компанія Укренерго.

"Системні оператори, що входять до складу Регіональної групи ENTSO-E Континентальна Європа підписали Угоду про умови майбутнього об'єднання енергосистем України та Молдови з енергосистемою континентальної Європи в достатній кількості для того, щоб угода набула чинності", - йдеться в повідомленні.

Як зазначається, для Укренерго ця подія відкриває шлях до наступної фази на шляху інтеграції Об'єднаної енергетичної системи України до європейського об'єднання - практичної реалізації Каталогу вимог, безумовне виконання яких необхідне для прийняття рішення про об'єднання енергосистем.

Нагадаємо, що в кінці червня Укренерго підписало угоду про приєднання України до енергетичної системи Європи.

"Приєднання разом з впровадженням нового закону про ринок електроенергії дозволить об'єднати ринки з сусідніми країнами, дасть справжню конкуренцію, переможе монополії", - зазначав тоді глава компанії Всеволод Ковальчук.

Нагадаємо, що 8 червня президент України Петро Порошенко підписав закон Про ринок електроенергії.

"Модель ринку саме така, за якою працюють країни Євросоюзу. Мета - ми перейдемо до загальної енергетичної системи Євросоюзу. Будуть введені біржі електроенергії", - підкреслив під час підписання Порошенко.

Законопроект Про ринок електроенергії передбачає впровадження нової моделі ринку, включає ряд сегментів: ринок двосторонніх договорів, ринок "на добу вперед", внутрішньодобовій ринок, балансуючий ринок і ринок допоміжних послуг. При реалізації закону передбачається дворічний перехідний період.

Документ вводить норми Третього енергетичного пакета ЄС, в тому числі в питанні поділу компаній за напрямками розподілу і передачі електроенергії.

Законопроект №4493 Про ринок електричної енергії України Рада прийняла в першому читанні ще 22 вересня 2016 року. До другого читання в документ було подано близько 1200 поправок, які обробляла спеціально створена робоча група. Перша спроба прийняти документ у другому читанні 6 квітня виявилася провальною, 13 квітня він був підтриманий 277 голосами.

Ми у 2020 році. Як зміниться Україна?

Цього четверга, 15 листопада, відбудеться фінальна лекція НВ з циклу "Україна 2020. Що чекає країну"

Що можемо зробити ми, щоб Україна нарешті стала успішною країною?

Прийти на лекцію
Ukraine-2020

Читайте термінові новини та найцікавіші історії у Viber та Telegram Нового Времени.

Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів

Останні новини

ТОП-3 блога

Фото

ВІДЕО

Читайте на НВ style

Компанії/Ринки ТОП-10

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер: