Учасники ринку нафтопродуктів угледіли ризики монополізації через введення квот на вимогу Коломойського

0 коментувати
Нафтогазові компанії закликали не допустити монополізації ринку нафтопродуктів
Фото: pixabay

Нафтогазові компанії закликали не допустити монополізації ринку нафтопродуктів

Нафтогазова Асоціація України (НАУ) закликає учасників Міжвідомчої комісії з міжнародної торгівлі не допустити монополізації ринку нафтопродуктів України.

Про це йдеться в заяві асоціації у відповідь на пропозицію компанії Укртатнафта обмежити імпортні поставки шляхом введення мита і квот.

Учасники НАУ стверджують, що падіння нафтопереробки в Україні спричинено "не засиллям імпорту, а відсутністю необхідних інвестицій в модернізацію НПЗ".

В асоціації зазначають, що ступінь диверсифікації ринку нафтопродуктів України набагато перевищує рівень багатьох європейських країн: у 2017 році паливо надходило з понад 10 країн.

"Пропозиція Укртатнафти веде до руйнування цієї стійкої системи і створення монополії", - заявив президент НАУ Дмитро Кулик.

У НАУ нагадують, що крім найпотужнішого в країні Кременчуцького НПЗ група Приват контролює два найбільших морських перевалочних комплекси в Одесі та Чорноморську, які можуть бути задіяні для покриття неминучого дефіциту нафтопродуктів в разі запровадження мита і квот.

"Нафтогазова Асоціація України закликає учасників Міжвідомчої комісії з міжнародної торгівлі та інших зацікавлених чиновників до уважного вивчення і всебічного обговорення ініціатив Укртатнафти. Помилкове рішення може коштувати державі і всім категоріями споживачів палива дуже дорого", - йдеться в заяві асоціації.


Укртатнафта управляє Кременчуцьким НПЗ проектною потужністю 18,6 млн тонн. У жовтні 2007 року оперативний контроль над Укртатнафтою встановила група Приват Ігоря Коломойського.


Нагадаємо, що за станом на початок 2007 року понад 26% акцій Укртатнафти (Кременчуцький НПЗ) належало російській Татнафті й афільованим з нею компаніям. Після низки судових рішень ці акції були продані компаніям, афільованим з групою Приват.

Наразі 43% акцій Укртатнафти належить державі в особі Нафтогазу України, рештою акцій володіють структури, афілійовані з групою Приват і бізнесменом Олександром Ярославським. Пізніше Ярославський заявив, що допускає продаж своєї частки в Укртатнафті.

У квітні 2017 року суд відновив банкрутство Укртатнафти.

Журнал НВ
за спеціальною ціною

Передплата журналу Новое Время до кінця грудня дешевше на 100 грн! Передплатіть зараз на 12 місяців лише за 559 грн.

Передплатити журнал
Ukraine-2020

Читайте термінові новини та найцікавіші історії у Viber та Telegram Нового Времени.

Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів

Останні новини

ТОП-3 блога

Фото

ВІДЕО

Читайте на НВ style

Компанії/Ринки ТОП-10

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер: