У Міненерго розповіли якою буде нова ціна російського газу

коментувати
Україна буде домагатися додаткової знижки на газ

Україна буде домагатися додаткової знижки на газ

Міністр енергетики та вугільної промисловості України Володимир Демчишин повідомив про те, що в IV кварталі 2015-го року ціна на газ, який буде закуповуватися в Росії, складе 250 доларів за кубічний метр.У той же час, зазначив Демчишин, завдяки можливості реверсних поставок газу з Європи, Україна домагатиметься зниження ціни газу та не буде купувати його за будь-якою ціною.

"Ціна, за якою ми можемо купувати з Росії газ в 4-му кварталі, без знижок буде десь на рівні $250. До цього були різні знижки. ... Але наша можливість не купувати у них газ, маючи реверсний потік, дає їм розуміння того, що ми будемо відстоювати свої інтереси, ми не змушені купувати за будь-якою ціною. Ціна, по якій ми готові купувати, повинна бути об'єктивною, обґрунтованою і вигідною для нас", - заявив міністр.

Демчишин заявив, що вважає обґрунтованою знижку в 30 або 40 доларів, - передає Інтерфакс-Україна.

"У 3-му кварталі вони (РФ – ІФ) запропонували $40 знижки. Яка знижка на 4-й квартал - поки не відомо, йде дискусія. Але я думаю, що така знижка повинна бути, тому що є економічне обґрунтування: для того, щоб доставити газ для європейських партнерів Росії, вони повинні прокачати через Україну, і витратити не менше $30, а ми, викуповуючи на східному кордоні, цих витрат не несемо. Знижка щонайменше в $30-40 є обґрунтованою", - пояснив міністр.

Раніше глава російського енергетичного монополіста "Газпром" Олексій Міллер заявив про можливість зниження вартості російського газу для України.

За словами Міллера, вартість російського газу для України в IV кварталі 2015 р. може бути нижче на $35, ніж у III кварталі за рахунок зниження цін на нафту

Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів

НЕ ПРОПУСТІТЬ

ТОП-3 блога

Читайте на НВ style

Компанії/Ринки ТОП-10

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер: