Центренерго відмовилося купувати вугілля у Ахметова

0 коментувати
Центренерго відмовилося від закупівель вугілля у ДТЕК

Центренерго відмовилося від закупівель вугілля у ДТЕК

Державна компанія Центренерго відмовилася від закупівель вугілля у енергохолдингу ДТЕК українського бізнесмена Ріната Ахметова.

Про це повідомив голова Незалежної профспілки гірників України (НПГУ) Михайло Волинець на своїй Facebook-сторінці.

"Протягом минулого року Центренерго вимагало від ДТЕК збільшити обсяги видобутку для себе до 250 тис. тонн на місяць, це 3 млн тонн вугілля на рік. І ось тепер відмовилися від цього вугілля, під який додатково закладалися лави", - пише він.


ДТЕК створено у 2005 році для управління енергетичними активами групи Систем Кепітал Менеджмент (СКМ, Донецьк) Ріната Ахметова. Корпорації делеговані функції зі стратегічного управління підприємствами групи, що становлять вертикально інтегрований ланцюжок з видобутку і збагачення вугілля, виробництва та реалізації електроенергії.


На думку Волинця, ситуація ускладнюється тим, що Центренерго відклало запуск одного з блоків Трипільської ТЕС після переходу на вугілля газової групи з грудня 2017 року на березень 2018 року.

"Це збільшило б споживання українського вугілля на 60-90 тис. тонн щомісяця. Але вони затягнули і перенесли на березень 2018-го", - пояснив він.


Центренерго експлуатує Вуглегірську, Зміївську і Трипільську ТЕС сумарною встановленою потужністю 7660 МВт. Державі належить 78,3% акцій компанії.


Глава НПГУ підкреслює, що ситуація, яка склалася, ставить під загрозу стабільну роботу держшахт західного регіону країни.

"Завжди була така схема: щоб заощадити на транспортуванні державні західноукраїнські шахти своє вугілля везли на ДТЕК Західенерго, а вугілля ДТЕК з Павлограда і Добропілля - на Центренерго [...] Якщо Центренерго відмовляється від продукції Павлоградвугілля і Добропілляугля, тоді ДТЕК його повезе на своє ДТЕК Західенерго. Відповідно, шахтарям Львівсько-Волинського басейну нікуди буде збувати свою продукцію", - додає він.


ДТЕК Західенерго експлуатує 23 енергоблоки на Бурштинській, Ладижинській і Добротвірській ТЕС, а також Ладижинську ГЕС (7,5 МВт) сумарною встановленою потужністю 4668,5 МВт. Структурам СКМ Ріната Ахметова належить 97,2% акцій ДТЕК Західенерго.


При цьому в самому ДТЕК заявили, що Центренерго, починаючи з грудня 2017 року, порушує умови моделі зустрічних поставок вугілля з ДТЕК, яка працювала протягом останніх років.

"З грудня наявна модель (модель скорочення логістичних витрат, за якою ДТЕК Павлоградвугілля і ДТЕК Добропіллявугілля постачають вугілля на ТЕС Центренерго, а держшахти західного регіону - на ТЕС ДТЕК Західенерго) порушена Центренерго. Компанія відмовляється купувати вугілля ДТЕК Павлоградвугілля і ДТЕК Добропіллявугілля", - повідомили в ДТЕК.

Журнал НВ
за спеціальною ціною

Передплата журналу Новое Время до кінця листопаду дешевше на 100 грн! Передплатіть зараз на 12 місяців лише за 559 грн.

Передплатити зараз
Ukraine-2020

Читайте термінові новини та найцікавіші історії у Viber та Telegram Нового Времени.

Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів

Останні новини

ТОП-3 блога

Фото

ВІДЕО

Читайте на НВ style

Компанії/Ринки ТОП-10

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер: