Суд відхилив розгляд справи банку Фінанси і Кредит проти МАУ на мільярд гривень

0 коментувати
Верховний Суд відмовився розглядати справу про стягнення з МАУ 955 млн гривень на користь банку Фінанси та Кредит
Фото: МАУ via Facebook

Верховний Суд відмовився розглядати справу про стягнення з МАУ 955 млн гривень на користь банку Фінанси та Кредит

Верховний Суд відмовився розглядати справу про стягнення з авіакомпанії Міжнародні авіалінії України (МАУ) 955 млн гривень за договором кредитної лінії, відкритої банком Фінанси та Кредит

Про це свідчать матеріали суду, передають Українські новини.

22 листопада 2016 року Вищий господарський суд відмовив ліквідатору банку Фінанси і Кредит у стягненні з МАУ 955 млн гривень за договором кредитної лінії. Не погодившись з цим, ліквідатор банку звернувся у Верховний Суд.

3 березня колегія суддів Верховного суду вважала, що заява ліквідатора є безпідставною. Йому відмовили в допуску справи до провадження Верховного суду.

Нагадаємо, в 2005 році банк Фінанси та Кредит відкрив авіакомпанії поновлювану кредитну лінію з кінцевим терміном погашення у вересні 2016 року.

В період з 23 грудня 2005 року по 23 жовтня 2014 року на рахунки МАУ банк перерахував кошти у загальному розмірі $150,6 млн, при цьому МАУ в зазначений період повернув на користь банку $114,3 млн.

Надалі Фінанси і Кредит вимагав дострокове повернення коштів, обґрунтовуючи своє право порушенням кредитного договору з боку МАУ в грудні 2013 року.

Зокрема, порушенням вказувалося неперерахування в грудні 2013 року на рахунки МАУ, відкриті в банку Фінанси та Кредит, виручки в розмірі $556,241 тис. і €165,5 тис., що надійшла на рахунки МАУ в Златобанк.

У рішенні суду наголошується, що 31 жовтня та 25 листопада 2014 року сторонами були укладені додаткові угоди, згідно з якими термін користування кредитними коштами за кредитним договором продовжили і встановили кінцевою датою їх повернення 16 вересня 2016 року.

23 вересня 2015 року Госпсуд Києва задовольнив зустрічні вимоги МАУ і визнав відсутнім у банку Фінанси та кредит права дострокового стягнення кредитних коштів.

23 грудня 2015 року Вищий госпсуд залишив без задоволення касаційну скаргу банку Фінанси та кредит.

Заявою від 23 червня 2016 банк змінив початкову вимогу і просив суд стягнути з МАУ прострочену поточну заборгованість за кредитним договором, тим самим відмовившись від заявленої вимоги про дострокове стягнення всієї суми кредиту.

24 червня ліквідатору банку було відмовлено у задоволенні позову до МАУ про стягнення 955 млн гривень заборгованості.

5 жовтня Київський апеляційний господарський суд відмовився задовольнити апеляційну скаргу ліквідатора банку, а 22 листопада Вищий госпсуд залишив без задоволення касаційну скаргу ліквідатора банку.

Передплатіть журнал НВ за спеціальною ціною

До кінця листопада дешевше на 100 грн.
Передплатіть журнал на 12 місяців усього за 559 грн.

Передплатити зараз
Ukraine-2020

Читайте термінові новини та найцікавіші історії у Viber та Telegram Нового Времени.

Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів

Останні новини

ТОП-3 блога

Фото

ВІДЕО

Читайте на НВ style

Компанії/Ринки ТОП-10

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер: