Суд скасував списання з Газпрому $3 мільйонів на користь України

0 коментувати
Апеляційний суд скасував списання 79,9 млн грн дивідендів від Газтранзиту, що підлягають сплаті з Газпрому

Апеляційний суд скасував списання 79,9 млн грн дивідендів від Газтранзиту, що підлягають сплаті з Газпрому

Апеляційний суд скасував списання 79,9 млн грн (близько $3,09 млн) дивідендів від Газтранзиту, що підлягають сплаті Газпромом

Так, Київський апеляційний господарський суд скасував рішення Господарського суду Києва від 6 червня, згідно з яким Державній виконавчій службі було дозволено провести списання 79,877 млн грн дивідендів, що підлягають сплаті компанії Газпром (Росія) від приватного акціонерного товариства Газтранзит (Київ) в рахунок погашення накладених Антимонопольним комітетом штрафу та пені в загальному розмірі 172 млрд грн.

Про це йдеться в постанові суду від 17 липня, текст якого мають у своєму розпорядженні Українські новини.

Нагадаємо, що Вищий господарський суд відхилив касаційну скаргу компанії Газпром (Росія) на рішення про стягнення з нього штрафу та пені, накладених Антимонопольним комітетом, в загальному розмірі 172 млрд грн (близько $6,5 млрд - НВ Бізнес) за зловживання монопольним становищем на ринку транзиту природного газу через Україну.

Пізніше суд заарештував 33,3 млн грн акцій Газтранзиту і стягнув 80,8 млн грн дивідендів Газпрому в рамках стягнення з нього 172 млрд грн штрафу АМКУ.

28 квітня загальна збори акціонерів ПрАТ Газтранзит прийняло рішення направити 90% чистого прибутку за 2016 рік у розмірі 209,066 млн грн на виплату дивідендів.

З огляду на частку Газпрому 40,2174% акцій в капіталі ПрАТ Газтранзит, він отримає 84,081 млн грн.

Суд вирішив, що заява виконавчої служби про списання дивідендів задоволенню не підлягає, оскільки станом на 31 травня перелік акціонерів Газтранзиту, які мають право на отримання дивідендів за 2016 не визначений.

Державна виконавча служба відкрила провадження щодо примусового стягнення з компанії Газпром штрафу і пені 172 млрд грн, а також щодо арешту його майна на території України.

26 травня ПрАТ Газтранзит подало позов до Окружного адміністративного суду Києва з проханням скасувати постанову Державної виконавчої служби про арешт акцій, що належать Газпрому.

Виконавча служба звернулася до Господарського суду Києва з заявою про звернення стягнення на 79,877 млн гривень дивідендів, що підлягають сплаті Газпрому від ПрАТ Газтранзит в рахунок погашення накладених АМКУ штрафу і пені у загальному розмірі 172 млрд грн.

При це 31 травня Госпсуд Києва відхилив цю заяву, оскільки за станом на 31 травня перелік акціонерів Газтранзиту, які мають право на отримання дивідендів за 2016 рік, не було визначено.

Після цього Виконавча служба повторно звернулася до Госпсуду Києва з вказаною заявою про звернення стягнення.


Газпрому належить 40,2% акцій українського ПАТ Газтранзит, ще 40,2% акцій належать національної акціонерної компанії Нафтогаз України та 19,5652% акцій - компанії Turusgas (Туреччина).

Суд призначив розгляд позову Газтранзиту про арешт частки Газпрому на 7 грудня.

«Діалоги про майбутнє»

НВ представляє: «Діалоги про майбутнє» з Уільямом Тейлором, Павлом Шереметою і Дмитром Кулебою.

Київ-Вашингтон-Брюсель
Яке місце займає Україна у цьому трикутнику? Якою нашу країну бачать у Європі та США?

Відвідати лекцію
Ukraine-2020

Читайте термінові новини та найцікавіші історії у Viber та Telegram Нового Времени.

Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів

Останні новини

ТОП-3 блога

Фото

ВІДЕО

Читайте на НВ style

Компанії/Ринки ТОП-10

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер: