Shell програла суд по справі про штраф на 40 мільйонів гривень

0 коментувати
Суд відмовив оператору АЗС Shell скасування штрафу АМКУ 39,7 млн гривень

Суд відмовив оператору АЗС Shell скасування штрафу АМКУ 39,7 млн гривень

Господарський суд Києва відмовив компанії Альянс Холдинг (оператор мережі автозаправних станцій під брендом Shell) у скасуванні накладеного на неї Антимонопольним комітетом штрафу в розмірі 39,711 млн гривень, незважаючи на те, що 6 і 20 березня цей же суд задовольнив аналогічні позови компаній WOG Рітейл і Золотий екватор (мережа АЗС WOG)

Про це йдеться в рішенні Господарського суду Києва від 21 березня, передають Українські новини.

Відзначається, що на відміну від проваджень за позовами WOG Рітейл і Золотий екватор, суд визнав аргументи Альянс Холдингу необґрунтованими.

Мова йде про рішення АМКУ №480 від 28 жовтня 2016 року, яким комітет оштрафував 7 операторів АЗС сумарно на 204,325 млн гривень за антиконкурентні узгоджені дії на ринку роздрібної реалізації світлих нафтопродуктів у період з січня 2013 року по січень 2016 року.

Зокрема, були оштрафовані компанії ОККО-Нафтопродукт на 77,88 млн грн, ВОГ Рітейл - на 54,36 млн грн, Альянс Холдинг - на 39,71 млн грн, Золотий екватор - на 16 , 2 млн грн, AMIK Україна (раніше - ПІІ Лукойл-Україна) - на 12,53 млн грн, Сокар петролеум - на 2,53 млн грн, Парралель - на 1,44 млн грн.

На думку АМКУ, дані дії операторів АЗС призвели до усунення цінової конкуренції між нафтотрейдерами і спонукали інших учасників ринку встановлювати свої роздрібні ціни на необґрунтованому рівні і, як наслідок, це призвело до зниження конкуренції на ринку в цілому.

Згідно з позицією АМКУ, узгоджені дії полягали у встановленні і підтримці на інформаційних табло АЗС подібних між собою роздрібних цін на бензин марки А-95 і дизельне паливо.

Пізніше господарський суд Києва 6 березня скасував рішення Антимонопольного комітету України (АМКУ) про стягнення штрафу на 54 млн грн з компанії Вог Рітейл.

«Діалоги про майбутнє»

НВ представляє: «Діалоги про майбутнє» з Уільямом Тейлором, Павлом Шереметою і Дмитром Кулебою.

Київ-Вашингтон-Брюсель
Яке місце займає Україна у цьому трикутнику? Якою нашу країну бачать у Європі та США?

Відвідати лекцію
Ukraine-2020

Читайте термінові новини та найцікавіші історії у Viber та Telegram Нового Времени.

Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів

Останні новини

ТОП-3 блога

Фото

ВІДЕО

Читайте на НВ style

Компанії/Ринки ТОП-10

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер: