Росія налагодила нелегальне постачання антрациту з окупованого Донбасу в Європу

2 коментувати
Найбільшим експортером українського вугілля з Донбасу стала компанія, підконтрольна олігархові-втікачу Сергію Курченко

Найбільшим експортером українського вугілля з Донбасу стала компанія, підконтрольна олігархові-втікачу Сергію Курченко

У липні 2017 року через Росію експортували в країни Європи близько 267 тис. т вугілля, нелегально вивезеного з окупованих районів Донецької та Луганської областей

Про це свідчать дані РЖД і ФТС, повідомляє liga.net .

При цьому видання відзначає, що найбільшим експортером українського вугілля стала Компанія Газ-Альянс, підконтрольна Сергію Курченко.

Нагадаємо, що Курченко втік з України на початку 2014 року, вважався близьким до екс-президента Віктора Януковича.

У липні з портів компанія експортувала понад 50 тис. т антрациту. Всі обсяги були нелегально вивезені південно-осетинською компанією ЗАТ Внешторгсервис, які в подальшому були переоформлені на Газ-Альянс.

Ще одна компанія Курченко - Петролеум капітал - експортувала з Росії 32 тис. т вугілля, попередньо вивезеного з Донбасу. Покупців вугілля встановити не вдалося.

Компанія Русский антрацит експортувала близько 34 тис. т антрациту. Практично всі обсяги були поставлені на адресу гонконгської Grecoal Limited, підконтрольної братам Олександру і Сергію Мельничукам.

Ще одна компанія, співвласником якої є Олександр Мельничук, - ТОВ Вугільні технології - експортувала близько 15 тис. т антрациту у липні.

На адресу Yorkland Merchants Limited (зареєстрована у Гонконзі в жовтні 2016 року) в липні було поставлено понад 29 тис. т українського антрациту. З цього обсягу безпосередньо РЖД Логістика поставила офшорній компанії 9 тис. т.

Російська ТД Антрацит, яка перебуває під українськими санкціями, вивезла з Росії понад 31 тис. т вугілля. Всі обсяги поставлені для Сarbon and Natural Resources corp Ltd. ТД Антрацит зареєстрована на жителя Ростовської області Олександра Носко.

З липня ЗАТ Внешторгсервіс припинило проходити за накладними РЖД, як імпортер вугілля з тимчасово окупованих територій. При цьому компанія продовжує поставляти на окуповані території Донбасу коксівне вугілля та залізну руду. Також компанія вивозить готову металопродукцію.

Понад 70% всього вугілля, нелегально вивезеного з окупованих районів Донбасу до Росії, в подальшому експортують дві компанії, пов'язані з братами Олександром та Сергієм Мельничуком. Перший працює в "ЛНР" "заступником "міністра енергетики", другий - легально торгує вугіллям в підконтрольній Україні.

Нагадаємо, що у 2016 році з окупованих територій до Росії вивезли близько 940 тис. т антрациту на суму $36 млн і ще близько 95 тис. т інших марок вугілля на $8 млн.

Раніше також повідомлялося, що Курченко зайнявся експортними поставками вугілля українського походження з окупованого Донбасу.

Журнал НВ
за спеціальною ціною

Передплата журналу Новое Время до кінця грудня дешевше на 100 грн! Передплатіть зараз на 12 місяців лише за 559 грн.

Передплатити журнал
Ukraine-2020

Читайте термінові новини та найцікавіші історії у Viber та Telegram Нового Времени.

Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів

Останні новини

ТОП-3 блога

Фото

ВІДЕО

Читайте на НВ style

Компанії/Ринки ТОП-10

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер: