Приватбанку може знадобитися докапіталізація ще на 28 млрд через Кримські та Кіпрські активи

0 коментувати
Глава Приватбанку припускає необхідність чергової капіталізації фінустанови

Глава Приватбанку припускає необхідність чергової капіталізації фінустанови

Голова правління Приватбанку Олександр Шлапак припускає необхідність проведення чергової капіталізації фінустанови після аудиту компанією EY його капіталу в рамках закону Про гарантування вкладів фізичних осіб, передає Інтерфакс-Україна

"Кіпрські активи (філія PrivatBank Cyprus international banking unit) не були враховані в операції bail-in, та не були враховані, коли розраховувалася необхідність вливання в капітал Приватбанку 116 млрд грн. Якщо буде встановлено, що на кіпрській філії Приватбанку були кредити, аналогічні тим, за якими формувалися резерви, то нам доведеться з ними щось робити", - сказав він.

Невирішеною, за словами Шлапака, є також ситуація із зобов'язаннями кримського відділення Приватбанку.

"Зараз необхідно повертати людям кошти, які втрачені в Криму, при тому, що сам Приватбанк втратив в Криму активів на 13 млрд грн. Активів, за рахунок яких ми могли б виконувати зобов'язання, у нас поки немає. Відповідно, ми думаємо над тим, як вирішити це питання", - сказав він.

Голова правління не виключає, що для вирішення цих питань доведеться вносити додатковий капітал у банк.

"У нас коштів на це немає. Активів кримських також немає. Таким чином, зазначені питання можна вирішити виключно за рахунок докапіталізації банку, як це зробили з Ощадбанком і Укргазбанком, де уряд докапіталізував банки на суму втрачених в Криму активів. Ми підготували відповідний лист Мінфіну", - сказав Шлапак.

Він попередньо оцінив суму необхідної докапіталізації у 28 млрд грн, у тому числі 14 млрд грн з кримським зобов'язаннями і приблизно стільки ж за кіпрським.

У той же час він зазначив, що точна сума буде визначена новопризначеним аудитором банку – компанією EY після аудиту капіталу фінустанови в рамках закону Про гарантування вкладів фізичних осіб.


Нагадаємо, що Кабмін 19 грудня затвердив, що Мінфін у межах націоналізації Приватбанку викупить акції у повному обсязі за 1 грн.

Відповідно Фонд гарантування вкладів фізосіб (ФГВФО), який ввів тимчасову адміністрацію в банк, 21 грудня збільшив його статутний капітал на 29,4 млрд грн – до 50 млрд 694,751 млн грн за рахунок додаткової емісії акцій.

Після того, як всі акції Приватбанку були продані державі, Мінфін в кінці 2016 року докапіталізував Приватбанк ще на 107 млрд грн шляхом викупу у нього акцій нової додаткової емісії за рахунок облігацій внутрішньої державної позики (ОВДП).

Спочатку міністерство планувало випуск для цих цілей ОВДП на суму до 116,8 млрд грн. Остаточний обсяг докапіталізації і відповідно емісії ОВДП був визначений з урахуванням мінімальної потреби в капіталі, розрахованої Нацбанком.

Ми у 2020 році. Як зміниться Україна?

Цього четверга, 15 листопада, відбудеться фінальна лекція НВ з циклу "Україна 2020. Що чекає країну"

Що можемо зробити ми, щоб Україна нарешті стала успішною країною?

Прийти на лекцію
Ukraine-2020

Читайте термінові новини та найцікавіші історії у Viber та Telegram Нового Времени.

Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів

Останні новини

ТОП-3 блога

Фото

ВІДЕО

Читайте на НВ style

Компанії/Ринки ТОП-10

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер: