Президент підписав закон про створення ринку електроенергії в Україні

1 коментувати
Порошенко підписав закон про ринок електроенергії
Фото: прес-служба президента

Порошенко підписав закон про ринок електроенергії

Президент України Петро Порошенко в четвер підписав закон Про ринок електроенергії

Підпис під відповідним документом глава держави поставив під час відвідування Трипільської ТЕС м. Українка Київської області.

"Сьогодні тут, а не в кабінеті, разом з вами я прийняв рішення про підписання цього закону і про початок процесу створення ринку електроенергії", - цитує його слова перед підписанням закону Інтерфакс-Україна.

Глава держави додав, що відтепер почнеться серйозна робота по впровадженню норм і технологій, які передбачають підписаний революційний закон.

"Модель ринку саме така, за якою працюють країни Євросоюзу. Мета – ми перейдемо до спільної енергетичної системи Євросоюзу. Будуть введені біржі електроенергії, і ваша станція теж буде мати можливість отримати справедливу ціну", - підкреслив Порошенко.

Нагадаємо, що законопроект Про ринок електроенергії передбачає впровадження нової моделі ринку, що включає ряд сегментів: ринок двосторонніх договорів, ринку "на добу вперед", внутрішньодобовий ринок, балансуючий ринок і ринок допоміжних послуг. При реалізації закону передбачається дворічний перехідний період.

Документ впроваджує норми Третього енергетичного пакету ЄС, зокрема у питанні розділення компаній за напрямками розподілу і передачі електроенергії.

Законопроект №4493 Про ринок електричної енергії України Рада прийняла в першому читанні ще 22 вересня 2016 року. До другого читання до документу було подано близько 1200 поправок, які розробила спеціально створена робоча група. Перша спроба прийняти документ у другому читанні 6 квітня виявилася провальною, 13 квітня він був підтриманий 277 голосами.

«Діалоги про майбутнє»

НВ представляє: «Діалоги про майбутнє» з Уільямом Тейлором, Павлом Шереметою і Дмитром Кулебою.

Київ-Вашингтон-Брюсель
Яке місце займає Україна у цьому трикутнику? Якою нашу країну бачать у Європі та США?

Відвідати лекцію
Ukraine-2020

Читайте термінові новини та найцікавіші історії у Viber та Telegram Нового Времени.

Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів

Останні новини

ТОП-3 блога

Фото

ВІДЕО

Читайте на НВ style

Компанії/Ринки ТОП-10

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер: