Правила топ-менеджерів. Співвласник Good Wine Володимир Шаповалов про те, як побудувати успішний бізнес в Україні

0 коментувати
Директор компанії Бюро вин Володимир Шаповалов розповідає про своє бачення стратегії бізнесу і підбору персоналу в компанію

Директор компанії Бюро вин Володимир Шаповалов розповідає про своє бачення стратегії бізнесу і підбору персоналу в компанію

Володимир Шаповалов народився в 1968 році в місті Баку, де провів свої дитячі роки. У 1983 переїхав у Київ, на батьківщину батька. Навчався на механіко-математичному факультеті КДУ з 1988 по 1993 роки

У 1992 році разом з партнерами заснував компанію Савсервіс, основним напрямком діяльності яких була оптова і роздрібна торгівля. Мережа ДЦ, яка згодом була продана гонконзькій компанії Watsons, представляла роздрібну сферу.

З моменту заснування і до 2005 року обіймав посаду директора САВсервіс, а потім - холдингу Аснова. Через рік разом зі своїм давнім товаришем Дмитром Кримським заснував компанію Бюро вин, яка згодом і відкрила свій перший магазин Good Wine.

Одружився в 1993 році, і є щасливим батьком трьох дочок: Марії, Софії і Анни.

У рамках спецпроекту Правила топів – спільного проекту Європейської Бізнес Асоціації та ділового порталу НВ Бізнес – Володимир Шаповалов розповідає про особливості роботи в Good Wine і необхідність пошуку себе.1 Про першу роботу
Колись давно я навіть спробував "працювати на дядька". Прийшов на співбесіду, довго чекав своєї черги в коридорі... І після роздумів втік звідти ще до початку інтерв'ю. Як ви можете здогадатися, що цим шляхом я вирішив більше не йти.


2 Про перші гроші

Коли мені було років 12, я розводив рибок і папужок. І звичайно ж, продавав їх. Так я заробив свої перші гроші. Було діло.

.

3 Про підбір ідеального співробітника

Одного разу хтось із керівників однієї великої світової мережі казав: "Подбай про своїх співробітників, а вони подбають про твій бізнес". Дуже подобається ця думка, для себе взяв її за правило. Коли ми з Дімою (Дмитро Кримський – партнер і співвласник мережі Good Wine) підбираємо нових співробітників, ми запитуємо самі себе: "Ти купив би у цієї людини щось?". Тобто дивишся на людину і приблизно уявляєш собі певну картинку. Якщо вона в'яжеться з даною картиною, то таку людину ми і беремо на роботу.

Крім того, у нас в Good Wine є ще цікава особливість у сфері підбору нових кадрів: за вердиктом "беремо/не беремо", після випробувального терміну, ми звертаємося і до самих співробітників, які дають оцінку роботи новачка, діляться своїми враженнями про роботу з ним. Якщо всі задоволені і команді комфортно, ми готові вітати новобранця в своїх рядах.

Донецький магазин через ситуацію в регіоні ми закрили і запросили всіх співробітників сюди. Звісно, було нелегко, адже необхідно було створити для них нові робочі місця. Але ми впоралися з цим завданням, провели невеликі внутрішні перестановки.

Зараз більшість з нашого донецького персоналу працює тут - у Києві. Так, це спричинило додаткові витрати. Може, мій приклад здасться різкуватим, але якщо у вас в сім'ї народилася нова дитина, а доходи залишилися на колишньому рівні, ви ж не станете відмовлятися від неї, все одно будете любити і піклуватися про неї.

4 Про мотивацію

Можу навести приклад (мені дуже подобається наводити приклади). Ви ж не можете мотивувати зерно рости, це вже закладено всередині. Вам досить покласти його в землю, трохи полити – і воно самореалізується.

5 Про недоліки

Навіть не знаю... Завжди знайдеться щось. Хотілося б бути більш толерантним, менше злитися через різні дрібниці, менше хвилюватися, коли щось йде не так, як тобі того хочеться

6 Про життєве кредо

Якщо говорити прямо на рівні "головне життєве правило", то, найпевніше, воно буде звучати так: стався до інших так, як хотів би, щоб ставилися до тебе.

7 Про натхнення

Мене дуже надихають подорожі. Я, як це краще сказати, людина більше «штабна». Мій робочий день складається з низки рутинних речей. От інша справа, коли ти подорожуєш (і не важливо куди). Важливо виходити з рутини, зі звичного порядку речей. Це приводить мене до нових ідей і нової мотивації.

8 Про партнерів по бізнесу

За якими критеріями ми вибираємо партнерів по бізнесу? Напевно, плюс-мінус, як і співробітників. Ну і звичайно, дивимося на його історію і так звану "легенду". А взагалі все видно при зустрічі. Якщо нас запалює, подобається його ставлення до справи і свого продукту – однозначно спрацюємося. Але все-таки, головну роль в ухваленні рішення про співпрацю буде грати продукт, який нам пропонують

9 Про планування роботи
Ми не продаємо "полиці", як це робить більшість великих рітейлерів. Намагаємося контролювати асортимент, самі вибираємо саме ті продукти, які є найякісними і найбільше нам підходять. Словом, ми створюємо торговий майданчик своєї мрії, магазин, у якому хотіли б купувати самі.

10 Про економію
В даний момент ми намагаємося зменшити всі можливі витрати. Наприклад – кредити в банках. Ми поступово зменшуємо кредитний портфель. Наступний крок, більш довгостроковий – скорочення витрат на оренду. Це пасивні витрати, ми хочемо піти від цього. Ну і звичайно, потрібно прагнути до пасивних доходів.

11 Про конкуренцію на ринку
Я намагаюся поменше коментувати тих, хто вважається нашим конкурентом. Були хлопці, які все правильно робили. Але економія на сірниках і певна непослідовність дій, як на мене, здатна знищити будь-який, навіть найцікавіший і найперспективніший проект. Хоча, спочатку, старт у них був хорошим.

12 Про секрет успіху
Взагалі, я вважаю, що будь-яка людина може досягти успіху в житті. Єдина перешкода – ми самі. У кожного з нас є свій особливий талант, певне "сяйво". Найскладніше – усвідомити і знайти його, пов'язати зі своїм життєвим шляхом. Якщо вам це вдасться – ви однозначно досягнете багато чого.

Журнал НВ
за спеціальною ціною

Передплата журналу Новое Время до кінця листопаду дешевше на 100 грн! Передплатіть зараз на 12 місяців лише за 559 грн.

Передплатити зараз
Ukraine-2020

Читайте термінові новини та найцікавіші історії у Viber та Telegram Нового Времени.

Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів

Останні новини

ТОП-3 блога

Фото

ВІДЕО

Читайте на НВ style

Компанії/Ринки ТОП-10

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер: