Польський банк примусово викупить акції своєї "дочки" в Україні

0 коментувати
 Основний власник Кредобанку примусово викупить акції міноритаріїв

Основний власник Кредобанку примусово викупить акції міноритаріїв

Польський PKO Bank Polski SA, який є мажоритарним власником львівського Кредобанку, вирішив почати процедуру примусового викупу акцій у міноритарних власників.

Як повідомив український банк в системі розкриття інформації НКЦПФР, публічне безвідкличне вимога про придбання акцій направлено 12 березня.

Ціна викупу встановлена на рівні 0,01788 грн за акцію, передає Інтерфакс-Україна.

На сьогодні PKO Bank Polski SA належить 99,63% акцій.

Загальна кількість випущених Кредобанком акцій становить 224 млрд 896 млн 946,9 тис. шт. номіналом 0,01 грн, з яких 833,7 млн належать міноритарним акціонерам.

Як повідомлялося, прийнятий 23 березня 2017 року закон про підвищення рівня корпоративного управління в акціонерних тоариствах ввів в законодавче поле країни процедури squeeze-out і sell-out (примусовий викуп і примусовий продаж акцій).

Згідно з його вимогами, після концентрації будь-якою особою або групою осіб, що діють спільно, контрольного або значного контрольного пакета міноритарії мають право вимагати від мажоритарія викуп належних їм акцій. У свою чергу, в разі домінуючого контрольного пакета мажоритарій може зажадати обов'язкового продажу акцій міноритаріями.


Кредобанк заснований в 1990 році. Його стратегічним інвестором на 1 січня 2017 року був найбільший банк Польщі - PKO BankPolski SA з часткою в структурі акціонерного капіталу українського банку 99,63%.

Згідно з даними Нацбанку України, на 1 січня 2018 року по розміру загальних активів Кредобанк займав 19-е місце (15,2 млрд грн) серед 84 банків, що діяли в країні банків.

Ми у 2020 році. Як зміниться Україна?

Цього четверга, 15 листопада, відбудеться фінальна лекція НВ з циклу "Україна 2020. Що чекає країну"

Що можемо зробити ми, щоб Україна нарешті стала успішною країною?

Прийти на лекцію
Ukraine-2020

Читайте термінові новини та найцікавіші історії у Viber та Telegram Нового Времени.

Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів

Останні новини

ТОП-3 блога

Фото

ВІДЕО

Читайте на НВ style

Компанії/Ринки ТОП-10

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер: