Це бета-версія нового сайту Нового Времени. Надсилайте свої зауваження на адресу newsite@nv.ua

Не тільки равлики. Україна хоче експортувати до ЄС вино і трюфелі

17 липня 2017, 08:36
2140
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

Україна хоче почати експортувати в ЄС трюфелі

Фото: nilswey/Depositphotos

Одеська область хоче експортувати до Європейського Союзу органічну продукцію, вино і трюфелі

Про це повідомила прес-служба Одеської обласної державної адміністрації.

Відзначається, що для Одещини головні товари експорту – зерно, соняшникова олія, борошно, мед та горіхи. Зокрема, існує проект із трюфелями, який нещодавно почали вирощувати в регіоні. Є цікава для зовнішніх ринків продукція і в галузі машинобудування – канати, кабелі, холодильне обладнання тощо. Особливу увагу, вважають спеціалісти, треба приділяти виноробству. Тут взагалі пропонують створити кластер, щоб дати можливість невеликим виробникам просувати продукцію за кордон. Все це робить регіон одним з основних майданчиків для експорту.

"Серед перспективних секторів, однозначно, продукти харчування, меблі, товари легкої промисловості, машинобудування і запчастини, інформаційно-комунікаційні послуги", - цитують слова заступника Міністра економічного розвитку і торгівлі України Наталії Микольської.

За словами експертів в галузі харчової промисловості, акцент необхідно робити саме на органічну продукцію, тобто вирощену без будь-яких хімічних добавок.

"Одеса – один з лідерів розвитку органічного сільського господарства, та треба ловити хвилю. Споживачі на ринках ЄС, Північної Америки, Азії хочуть здорової їжі, яка смакує та хочуть бути впевненими в її якості. Тому органічний ринок в Україні дуже швидко розвивається, ми маємо більше 400 тис. га земель, які в нас зарезервовані як органічні, і їх буде збільшено", - додала заступник Міністра аграрної політики та продовольства по євроінтеграції Ольга Трофімцева.

Нагадаємо, що Україна б'є рекорди з експорту живих равликів в ЄС. За перші місяці 2017 року експорт живих равликів склав 11,2 т на суму $33,9 тис.

Головне

Україна/Події

1 грудня, 14:45

article_img
В Укрзалізниці відреагували на поломку експреса до Борисполя

Приєднуйтесь до нашого каналу в Telegram

Найцікавіші статті та добірка важливих новин щовечора

Підписатися