НБУ відправив на ліквідацію Євробанк

коментувати
Раніше Нацбанк відніс фінустанову до категорії неплатоспроможних
Фото: архів НБУ

Раніше Нацбанк відніс фінустанову до категорії неплатоспроможних

Національний банк України (НБУ) за пропозицією Фонду гарантування вкладів фізичних осіб (ФГВФО) відкликав банківську ліцензію у Євробанку і відправив його на ліквідацію.

Про це повідомляє прес-служба регулятора.

Раніше Нацбанк відніс фінустанову до категорії неплатоспроможних. "Куратор Євробанку виявив факти здійснення банком операцій з "дроблення" депозитів – переказ коштів з поточних рахунків юридичних осіб на рахунки фізичних осіб в обсязі до 200 тис. грн. У той же час через втрати ліквідності банк перестав виконувати в строк операції клієнтів", – заявили в НБУ.

У травні Нацбанк погоджував покупку прямого придбання істотної участі в Євробанку, яку також схвалив і Антимонопольний комітет України громадянину Казахстану Болат Назарбаєву.

Він заявив про бажання купити 63,335 млн акцій, що становить 50% зареєстрованого статутного капіталу українського банку. Решту планувала придбати Гульмира Сарсембаева.

Однак угода між інвесторами з Казахстану і Євробанком не відбулася. Це і загрожувало банку закриттям. Власникам потрібно було знайти кошти на підтримку фінустанови. Інакше картотека неплатежів буде зростати, що і змусило НБУ вивести банк з ринку.

Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів

НЕ ПРОПУСТІТЬ

ТОП-3 блога

Читайте на НВ style

Компанії/Ринки ТОП-10

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер: