НБУ пом'якшив валютне регулювання

коментувати
Пом'якшення деяких норм комплексу тимчасових антикризових заходів сприятиме докапіталізації банків
Фото: архів НБУ

Пом'якшення деяких норм комплексу тимчасових антикризових заходів сприятиме докапіталізації банків

Національний банк України (НБУ) пом'якшив деякі вимоги валютного регулювання, що стосуються реструктуризації зовнішніх боргів і докапіталізації банків за рахунок іноземної валюти.

Про це повідомили в НБУ.

Пом'якшення деяких норм комплексу тимчасових антикризових заходів сприятиме докапіталізації банків, реструктуризації зовнішніх кредитів та забезпечення прозорого застосування заходів щодо заборони на дострокове погашення резидентами зовнішніх кредитів і позик.

Згідно з повідомленням регулятора, пом'якшуються норми на проведення операцій за зовнішніми кредитами і позиками. Дія заборони на їх дострокове погашення не буде стосуватися внесення змін в договір про періодичність сплати відсотків або перенесення дати їх виплати не більше ніж на 180 днів.

Також доповнюється перелік виключень з цієї заборони випадком, коли відбувається дострокове погашення кредиту або позики, наданих за участю іноземного експортно-кредитного агентства.

Крім цього НБУ дозволив використовувати інвестиційні рахунки інвесторів-нерезидентів для зарахування грошей, які уповноважений банк заборгував такому ж нерезиденту за окремою валютною операцією.

Дозвіл буде діяти в разі дотримання ряду умов:

  • уповноважений банк не є власником індивідуальної ліцензії на переказ іноземної валюти за межі України для проведення окремої валютної операції;
  • гроші переказують на інвестиційний рахунок нерезидента-одержувача в межах сум і строків, які дозволяє індивідуальна ліцензія;
  • фінанси з інвестиційного рахунку будуть використані виключно для збільшення капіталу банку.
Нагадаємо, на початку березня НБУ прийняв рішення про продовження валютних обмежень ще на три місяці.

Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів

НЕ ПРОПУСТІТЬ

ТОП-3 блога

Читайте на НВ style

Компанії/Ринки ТОП-10

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер: