Нафтогаз позивається до Єврокомісії через Газпром

0 коментувати
Північний потік - проект газопроводу в обхід України

Північний потік - проект газопроводу в обхід України

НАК Нафтогаз України подала до Європейського суду справедливості позов до Європейської комісії з вимогою скасувати дозвіл збільшити використання потужностей газопроводу OPAL і обсяги прокачування газу по Північному потоку 

Про це йдеться в повідомленні компанії

"Прийняття зазначеного рішення без консультацій з Україною порушує статтю 274 Угоди про асоціацію між Україною та ЄС, а також зобов'язання ЄС щодо Договору до Енергетичної Хартії та за Договором про заснування Енергетичного Співтовариства", - йдеться у повідомленні.

На думку компанії, рішення ухвалили за межами повноважень Комісії.

"Крім того, воно суперечить директиві ЄС 2009/73 і не сприяє посиленню конкуренції, створює загрози національній безпеці поставок в Україну та інші східноєвропейські країни, а також ефективному функціонуванню внутрішнього ринку ЄС і Енергетичного Співтовариства, оскільки посилює домінування Газпрому і пов'язаних з ним компаній" , - йдеться в повідомленні.

Зараз це рішення Єврокомісії тимчасово призупинено у зв'язаному процесі.


Нагадаємо, що газопровід OPAL потужністю 36 млрд кубометрів з'єднує морський газопровід Північний потік з Німеччиною і Чехією. Газопровід дає вихід на ринки Центральної та Східної Європи в обхід України.

Раніше Газпром мав право лише на 50% його потужностей. Це обмеження було накладено ЄК в 2009 році. Рішення дає можливість концерну купувати квоти ще на 40% потужностей.

Газопровід OPAL знаходиться в Німеччині і об'єднує російський Північний потік з газотранспортною системою Центральної і Західної Європи. Газ по OPAL надходить в Німеччину до кордону з Чехією.

Нагадаємо, що наприкінці жовтня Державна нафтогазова компанія Польщі PGNIG пообіцяла оскаржити доступ Газпрому до 50% потужності газопроводу OPAL.

Журнал НВ
за спеціальною ціною

Передплата журналу Новое Время до кінця грудня дешевше на 100 грн! Передплатіть зараз на 12 місяців лише за 559 грн.

Передплатити журнал
Ukraine-2020

Читайте термінові новини та найцікавіші історії у Viber та Telegram Нового Времени.

Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів

Останні новини

ТОП-3 блога

Фото

ВІДЕО

Читайте на НВ style

Компанії/Ринки ТОП-10

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер: