Мін'юст прокоментував програш Україною $12 млн у Міжнародному арбітражі

0 коментувати
Трибунал зобов'язав Україну виплатити тільки $11,7 млн, тобто задовольнив менше 5% позовних вимог компанії JKX Oil&Gas PLC

Трибунал зобов'язав Україну виплатити тільки $11,7 млн, тобто задовольнив менше 5% позовних вимог компанії JKX Oil&Gas PLC

Міністерству юстиції вдалося відстояти права України у справі, що розглядалася арбітражем ad hoc в Лондоні за позовом компанії JKX Oil&Gas PLC на більш ніж $250 млн

Про це повідомила прес-служба Міністерства юстиції України.

Зазначається, що 6 лютого арбітражний трибунал виніс рішення у цій справі, яким відхилив більшість вимог компанії JKX Oil&Gas PLC.

"Трибунал зобов'язав Україну виплатити тільки $11,7 млн, тобто задовольнив менше 5% позовних вимог компанії", - йдеться в повідомленні.

Нагадаємо, що Міжнародний арбітраж зобов'язав Україну відшкодувати компанії JKX Oil&Gas (Великобританія), що володіє в Україні нафтогазовими активами, близько $12 млн збитків, які вона зазнала через порушення Україною міжурядового договору з Великобританією про обопільний захист інвестицій.

У Мін'юсті також повідомили, що Україна розглядає питання про оскарження цієї справи в частині присуджених сум.

Відомство зазначило, що основними вимогами компанії було стягнення з України збитків на загальну суму більш ніж $250 млн і визнання "привілейованого" статусу позивача на території України в частині оподаткування і валютного режиму. Крім того, представники компанії вимагали покласти на Україну всі витрати, пов'язані з арбітражним виробництвом (арбітражні збори, витрати позивача на юридичний супровід) загальною вартістю понад $7 млн.


Основним активом JKX Oil & Gas в Україні є Полтавська газонафтова компанія, що займається видобутком вуглеводнів на Ігнатівському, Молчанівському, Ново-Миколаївському, Руденківському, Заплавському, Єлизаветівському, Червоноярському, Східному родовищах у Полтавській області.

27,54% компанії володіє Eclairs Group, яку ЗМІ пов'язують з бізнесменом Ігорем Коломойським і Геннадієм Боголюбовим, 19,92% - російська Proxima Capital Group,11,45% - Glengary Overseas Limited.

«Діалоги про майбутнє»

НВ представляє: «Діалоги про майбутнє» з Уільямом Тейлором, Павлом Шереметою і Дмитром Кулебою.

Київ-Вашингтон-Брюсель
Яке місце займає Україна у цьому трикутнику? Якою нашу країну бачать у Європі та США?

Відвідати лекцію
Ukraine-2020

Читайте термінові новини та найцікавіші історії у Viber та Telegram Нового Времени.

Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів

Останні новини

ТОП-3 блога

Фото

ВІДЕО

Читайте на НВ style

Компанії/Ринки ТОП-10

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер: