Метінвест назвав причини ліквідації заводу на Донбасі

0 коментувати
 Донецьккокс ліквідують через збиткову роботу
Фото: ictv.ua

Донецьккокс ліквідують через збиткову роботу

Група Метінвест прийняла рішення ліквідувати підприємство Донецьккокс, що розташоване на тимчасово неконтрольованій території України (НКТ), як юридична особа через неможливість його прибуткової діяльності.

Про це підприємство повідомило в системі НКЦПФР, передає агентство Інтерфакс-Україна.

Рішення про ліквідацію в добровільному порядку без правонаступництва ухвалили збори акціонерів 29 березня поточного року. Однак тоді причини ліквідації не назвали.

"Дане рішення ухвалене у зв'язку з відсутністю у товариства подальших перспектив здійснювати прибуткову господарську діяльність", - констатується в інформації заводу.

За дане рішення проголосували 100% учасників зборів акціонерів.

При цьому уточнюється, що після задоволення вимог кредиторів, у емітента можуть залишитися активи на суму 68,2 млн грн для розподілу між акціонерами.

Також повідомляється, що у зв'язку з ліквідацією товариства акціонери відкликали в.о. гендиректора і членів наглядової ради, призначили ліквідатором компанії юрисконсульта Метінвест холдингу Михайла Вергуна.


Донецьккокс спеціалізується на виробництві доменного коксу, кам'яновугільної смоли, сульфату амонію. Раніше виробництво складалося з трьох технологічно самостійних коксохімічних заводів, розташованих в Донецьку: Рутченківської (чотири батареї), Донецького (дві батареї) і Смолянинівська (одна батарея).

За підсумками роботи в 2017 році Донецьккокс скоротив чистий збиток в 11,5 рази в порівнянні з попереднім роком - з 28,7 млн грн до 2,5 млн грн.

За даними депозитарію на 9 лютого 2018 року, у власності Метінвест Холдингу знаходиться 37,4% акцій підприємства, Metinvest BV (Нідерланди) - 56,3%. Статутний капітал Донецьккокс становив 62,2 млн грн, номінал акції - 0,25 грн.


Нагадаємо, що спочатку було закрито Смолянинівську ділянку. У 2006-2007 роках поетапно зупинили роботу двох батарей Рутченківської ділянки. Після зупинки ще двох батарей на цій ділянці діючими залишилися дві невеликі за потужністю батареї Донецької ділянки, які виробляють кокс для Донецьксталі.

У березні 2017 року група СКМ припинила контролювати роботу своїх активів, розташованих на тимчасово неконтрольованих територіях Донецької та Луганської областей.


Основними акціонерами Метінвесту є група СКМ Ріната Ахметова (71,2%) і Смарт-холдинг Вадима Новинського (23,76%), які спільно керують компанією. Метінвест Холдинг - керуюча компанія групи Метінвест.

Журнал НВ
за спеціальною ціною

Передплата журналу Новое Время до кінця грудня дешевше на 100 грн! Передплатіть зараз на 12 місяців лише за 559 грн.

Передплатити журнал
Ukraine-2020

Читайте термінові новини та найцікавіші історії у Viber та Telegram Нового Времени.

Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів

Останні новини

ТОП-3 блога

Фото

ВІДЕО

Читайте на НВ style

Компанії/Ринки ТОП-10

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер: