Кувейт пообіцяв низькі ціни на нафту

коментувати
На ціни впливає дисбаланс попиту і пропозиції

На ціни впливає дисбаланс попиту і пропозиції

Представник Кувейту в ОПЕК Наваль аль-Фузайа впевнений у збереженні низьких цін на нафту до кінця 2016 року, передає РБК з посиланням на The Wall Street Journal.

Зокрема, цьому сприятиме дисбаланс попиту і пропозиції на ринку нафти. Очікується, що до 2020 року ціни продовжать коливатися в діапазоні $40-60.

Представник Кувейту вважає, що швидше за все у першому півріччі середня ціна виявиться нижчою $30, проте вже в другій половині року перевищить цю позначку. Причиною збереження низьких цін він назвав перевиробництво і низькі темпи зростання попиту, в результаті чого пропозиція на світовому нафтовому ринку стабільно перевищує попит.

"Приріст світового попиту на нафту складе, як очікується, близько 1,2 млн барелів на добу, що менше, ніж у минулому році", - зазначив аль-Фузайа.

Він особливо підкреслив, що в розвинених країнах накопичені великі запаси нафти, і це також чинитиме тиск на рівень цін, так що перша половина року буде для виробників складною.

Узгодження дійсно ефективних заходів по "стабілізації ситуації" на ринку, на думку аль-Фузайа, неможливе без спільних дій ОПЕК і країн, які не входять в картель. Останні ж, готові до співпраці лише на словах.

Таким чином, проводити надзвичайні засідання ОПЕК з питання низьких цін на нафту безглуздо, резюмував він.

Раніше генсек ОПЕК Абдалла Салем Ель-Бадрі назвав основну умову для відновлення зростання цін на нафту.

За словами генсека, підвищення ціни на нафту пов'язане з вирішенням проблеми надлишку світових запасів газу у сховищах. Як тільки надлишок пропозиції буде подоланий, ціни можуть почати зростати, резюмував Ель-Бадрі.

Зараз же, нафтова промисловість намагається пристосуватися до поточних ринкових умов на фоні того, що рівень світових запасів нафти перевищили середні п'ятирічні значення.

Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів

НЕ ПРОПУСТІТЬ

ТОП-3 блога

Читайте на НВ style

Компанії/Ринки ТОП-10

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер: