Колишні претенденти на приватизацію Криворіжсталі заявили про свою перемогу в ЄСПЛ

0 коментувати
Колишні претенденти на приватизацію Криворіжсталі заявили про свою перемогу в ЄСПЛ
Фото: skyscrapercity.com

Європейський суд з прав людини (ЄСПЛ) своїм рішенням визнав, що консорціум Інвестиційно-металургійний союз (ІМС) був позбавлений права на справедливий суд в Україні в 2005 році.

Про це йдеться в заяві прес-служби ІМС.

У ІМС вважають, що це рішення підтверджує, що консорціум "діяв в рамках закону і був незаконно позбавлений власності при реприватизації Криворіжсталі".

"В даний час ми аналізуємо юридичні наслідки цього рішення ЄСПЛ і наші додаткові процесуальні можливості після його винесення", - заявив представник ІМС.

Зокрема, як зазначають в ІМС, в своєму рішенні ЄСПЛ постановив, що рішення судів України, якими були скасовані раніше винесені рішення на користь ІМС, порушили принцип правової визначеності та пов'язаний з ним законний інтерес ІМС, щоб його права були однозначно визначені остаточним рішенням суду.

ЄСПЛ також встановив, що судовий процес проти ІМС в Україні в 2005 році, якщо їх розглядати в сукупності і особливо на тлі заяв представників держави, не відповідали вимогам до справедливого розгляду в розумінні Європейської Конвенції з прав людини.

Раніше в Міністерстві юстиції України повідомили, що ІМС, яка раніше володіла 93% акціонерного капіталу Криворіжсталі, вимагала $12,9 млрд в якості компенсації за матеріальну шкоду, в основному посилаючись на збільшення доходів Криворіжсталі, протягом 2005-2007 років і втрату дивідендів. Однак ЄСПЛ відхилив вимоги про компенсації $13 млрд збитків по реприватизації Криворіжсталі.

Нагадаємо, що в 2004 році створений Віктором Пінчуком і Рінатом Ахметовим консорціум ІМС придбав 93% акцій Криворіжсталі на приватизаційному конкурсі за 4,2 млрд грн (близько $800 млн).

Також 93% акцій Криворіжсталь за 24,2 млрд грн при стартовій ціні 10 млрд грн придбала металургійна компанія Mittal Steel (яка пізніше об'єдналася з компанією Arcelor).

Однак обраний в кінці 2004 року президентом країни Віктор Ющенко і призначена на початку 2005 року прем'єр-міністром Юлія Тимошенко заявили про необхідність перегляду підсумків цього конкурсу у зв'язку з антиконкурентними умовами приватизації, що привело до значного заниження ціни угоди. Прокуратура оскаржила законність продажу комбінату, після чого українські суди скасували підсумки конкурсу.

Ми у 2020 році. Як зміниться Україна?

Цього четверга, 15 листопада, відбудеться фінальна лекція НВ з циклу "Україна 2020. Що чекає країну"

Що можемо зробити ми, щоб Україна нарешті стала успішною країною?

Прийти на лекцію
Ukraine-2020

Читайте термінові новини та найцікавіші історії у Viber та Telegram Нового Времени.

Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів

Останні новини

ТОП-3 блога

Фото

ВІДЕО

Читайте на НВ style

Компанії/Ринки ТОП-10

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер: