Єврокомісія вирішила питання з Північним потоком-2

0 коментувати
Вимоги Третьої газової директиви 2009/73 поширені на всі газопроводи з третіх країн

Вимоги Третьої газової директиви 2009/73 поширені на всі газопроводи з третіх країн

Європейська комісія схвалила пропозицію про поширення вимог Третьої газової директиви 2009/73 на всі газопроводи з третіх країн, в тому числі на російський газопровід Північний потік-2

Про це повідомила заступниця міністра закордонних справ України з питань європейської інтеграції Олена Зеркаль на своїй Facebook-сторінці.

Єврокомісія вирішила включити морські трубопровідні ділянки в список об'єктів, підконтрольних цим правилам. Зазначається, що раніше вони діяли тільки щодо сухопутних маршрутів.

Крім того, Єврокомісія наполягає, що Північний потік-2 не може реалізуватися у правовому вакуумі або тільки відповідно до законодавства третьої країни.

Якщо газопровід буде побудований, то він потребує правових рамок, які будуть враховувати ключові принципи правил енергетичного ринку ЄС.

Крім того, згідно з ухваленим рішенням, ЄС продовжує підтримувати транзит російського газу через Україну.

Нагадаємо, 19 жовтня стало відомо, що Міністерство закордонних справ Польщі підготувало юридичний висновок про регулювання морської частини газопроводу Північний потік-2.

Згідно з ним, управління газопроводом необхідно буде передати незалежному операторові. Документ переданий представникам Єврокомісії.

Раніше ЗМІ повідомляли, що Європейський союз планує затвердити ряд змін на енергоринку з метою контролювати новий російський трубопровід Північний потік-2.


Північний потік - 2 - російський газопровід, який будує компанія Nord Stream 2 AG. Єдиним акціонером останньої є Газпром. Довжина газопроводу складе 1,2 тис. км, а загальна потужність з уже існуючим Північним потоком - 55 млрд куб. м. газу.

Північний потік -2 проляже вздовж газопроводу Північний потік по дну Балтійського моря до німецького міста Грайфсваль, щоб мінімізувати прокачування газу через Україну.

«Діалоги про майбутнє»

НВ представляє: «Діалоги про майбутнє» з Уільямом Тейлором, Павлом Шереметою і Дмитром Кулебою.

Київ-Вашингтон-Брюсель
Яке місце займає Україна у цьому трикутнику? Якою нашу країну бачать у Європі та США?

Відвідати лекцію
Ukraine-2020

Читайте термінові новини та найцікавіші історії у Viber та Telegram Нового Времени.

Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів

Останні новини

ТОП-3 блога

Фото

ВІДЕО

Читайте на НВ style

Компанії/Ринки ТОП-10

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер: