Харківський тракторний завод зазнає збитків через Росію

Харківський танковий завод (ХТЗ) очікує значне зниження обсягів продажів продукції за перше півріччя 2016-го порівняно з аналогічним періодом 2015-го – передає Інтерфакс-Україна
Причина падіння пов'язана з неможливістю збуту продукції в Росію, так як вони ввели ввізне мито на трактори і утилізаційний збір на сільгосптехніку. "Головна проблема сьогодні – продаж продукції в Росію. Крім того, що з 1 січня цього року запроваджено 10%-ве мито на нашу продукцію, з 6 лютого введений 15-відсотковий утилізаційний збір, тому
коментувати
За даними підприємства, в Росію відвантажили близько 50% реалізованої продукції
Фото: архів ХТЗ

За даними підприємства, в Росію відвантажили близько 50% реалізованої продукції

Харківський танковий завод (ХТЗ) очікує значне зниження обсягів продажів продукції за перше півріччя 2016-го порівняно з аналогічним періодом 2015-го – передає Інтерфакс-Україна.

Причина падіння пов'язана з неможливістю збуту продукції в Росію, так як вони ввели ввізне мито на трактори і утилізаційний збір на сільгосптехніку.

"Головна проблема сьогодні – продаж продукції в Росію. Крім того, що з 1 січня цього року запроваджено 10%-ве мито на нашу продукцію, з 6 лютого введений 15-відсотковий утилізаційний збір, тому наш трактор автоматично дорожчає мінімум на 25%", – заявив генеральний директор ХТЗ Владислав Губін.

Крім того, в РФ є програма, за якою держава компенсує 30% вартості вітчизняної сільгосптехніки. Також з урахуванням подорожчання української техніки, її нішу займуть російські і білоруські виробники.

"Ми ж не просто втратимо ринок, а ще й погіршимо наші позиції, тому за підсумками півріччя обсяг реалізації може впасти в рази", – зазначив гендиректор ХТЗ.

За даними підприємства, в Росію відвантажили близько 50% реалізованої продукції.

Поки що керівництво заводу не поспішає прогнозувати підсумки всього року, але швидше за все, результат буде негативним.

Ще однією проблемою падіння є російський забора на експорт низки товарів в Україну, серед яких двигуни, що використовуються заводом.

"Звичайно, ми зараз переорієнтуємося на інші двигуни, але це, безумовно, призводить до подорожчання трактора в Україні. Позиції заводу в цьому плані погіршуються, і це неминуче позначиться на фінансовому стані", – підкреслив Губін.

Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів

НЕ ПРОПУСТІТЬ

ТОП-3 блога

Читайте на НВ style

Компанії/Ринки ТОП-10

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер: