Більшість боргів перед Укрнафтою "зависли" в компаніях-банкрутах

0 коментувати
Податковий борг Укрнафти складає 15,1 млрд грн
Фото: Укрнафта

Податковий борг Укрнафти складає 15,1 млрд грн

90% дебіторських боргів напівдержавної компанії Укрнафта належать збанкрутілим компаніям або підприємствам, які не ведуть діяльності.

Про це розповів голова Офісу великих платників податків Євген Бамбізов, передає ЕП.

За його словами, Державна фіскальна служба (ДФС) перевірила дебіторську заборгованість компанії в сумі 12,5 млрд грн. Бамбізов відзначив, що перевірка проводилась для того, щоб уся сума податкового боргу компанії була покрита заставним майном.

Однак, за висновками Офісу великих платників податків, для погашення податкового боргу можна використати лише 49 млн грн дебіторської заборгованості.

Бамбізов нагадав, що податковий борг Укрнафти складає 15,1 млрд грн, з яких офіс великих платників податків адмініструє 2,1 млрд грн, а регіональні відділення ДФС – 13 млрд грн. У податковій заставі знаходяться активи компанії на суму 14,5 млрд грн.

У судовому порядку Укрнафта намагається змусити Офіс взяти на баланс 2,1 млрд куб м газу, видобутого у 2006 році та спожитого населенням до 2008 року, йдеться у повідомленні.

"Третьою стороною у цьому судовому спорі є Укртрансгаз. І саме від Укртрансгазу ми отримали інформацію що цього газу Укрнафти у сховищах немає. Укрнафта намагається змусити нас взяти у заставу газ, якого фізично немає", - розповідає Бамбізов.

Останнє судове рішення було на користь Укрнафти. Окружний адміністративний суд Києва зобов’язав ДФС описати газ. За словами Бамбізова, зараз готується апеляційний позов ДФС.

Відзначимо, що раніше в Укрнафті пообіцяли в поточному році виплатити до держбюджету 1,2 млрд грн податкового боргу.


НАК Нафтогаз України належить 50% +1 акція Укрнафти. Компанії, що входять в сферу впливу групи Приват Ігоря Коломойського, володіють приблизно 42% (13,6% належить компаніям Littop Enterprises Limited і Bridgemont Ventures Limited, 12,9% - Bordo Management Limited, 9,9% - іншим акціонерам). З 2003 р операційне управління Укрнафтою здійснює група Приват.

«Діалоги про майбутнє»

НВ представляє: «Діалоги про майбутнє» з Уільямом Тейлором, Павлом Шереметою і Дмитром Кулебою.

Київ-Вашингтон-Брюсель
Яке місце займає Україна у цьому трикутнику? Якою нашу країну бачать у Європі та США?

Відвідати лекцію
Ukraine-2020

Читайте термінові новини та найцікавіші історії у Viber та Telegram Нового Времени.

Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів

Останні новини

ТОП-3 блога

Фото

ВІДЕО

Читайте на НВ style

Компанії/Ринки ТОП-10

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер: