Глава компанії EPAM Ukraine про те, чого варто повчитися у Стівена Хокінга

0 коментувати
Глава компанії EPAM Ukraine про те, чого варто повчитися у Стівена Хокінга

Юрій Антонюк, CEO компанії EPAM Ukraine, ділиться своїми порадами, а також розповідає про останні книги та фільми, які його вразили, в рамках спецпроекту НВ Бізнес #ДелимсясНВ.

1. Які три поради ви дали б собі 10 років тому?

  • Більше прогнозувати. Десять років тому я недооцінював масштаб прийдешніх технологічних змін в сфері IT.
  • Бути більше націленим на складні рішення. Розвиток EPAM на українському ринку бачилося мені більш лінійним, але тепер я розумію, що якби ми фокусувалися на продуктових сервісах і вчилися робити складні комплексні продукти ще 5-6 років тому, то індустрія в цілому зараз була б більш розвиненою.
  • Бути більш сміливим і довіряти своїй інтуїції, так званому внутрішньому чуттю.

2. Кого ви вважаєте успішним бізнесменом (в Україні або в світі) і чому у нього варто повчитися? 

 

Пітер Тіль / © EPA

 

Мені імпонує Пітер Тіль (співзасновник PayPal), його інтелект і вміння не тільки створювати бізнеси, що успішно працюють, а й грамотно інвестувати в перспективні проекти. Будь-яка людина подібного рівня має бути готова до розумного ризику, відкинувши страх "а раптом не вийде". Найризикованіший бізнесмен нашого часу – Ілон Маск, але його стиль практично "на межі".

3. Назвіть кілька останніх книг і фільмів, які вас вразили. Чим вони вам сподобалися? 

 

Кадр з фільму Інтерстеллар / © Paramount Pictures

 

Це не новинки, але мене дуже вразили фільм Інтерстеллар і книга Інтерстеллар. Наука за кадром американського фізика-теоретика Кіпа Торна, який був науковим консультантом фільму. Я періодично повертаюся до цих творів. В основу книги лягли фізичні й математичні теорії, вона досить складна для читання, скоріше для тих людей, хто цікавиться наукою. Фільм же простою мовою пояснює складні теорії про будову світу.

 

© olga_mykolivna via Instagram

 

Книга, яку я люблю перечитувати – Найкоротша історія часу Стівена Хокінга. Це теж не новинка, вона була видана в 2005 році. Для мене Стівен Хокінг – унікальний приклад того, як потрібно боротися до кінця, не здаючись. Ця людина захоплювала мене своєю силою волі протягом усього її життя. Хокінг активно займався як наукою, так її популяризацією, а це саме те, чого нам зараз не вистачає. Адже вже зараз ми не знаємо, як влаштовані девайси, якими користуємося щодня. Якщо так буде продовжуватися, я боюся, що через 10-20 років світ розділиться на тих, хто споживає і на тих, хто може щось створювати.

 

© be.busel via Instagtam

 

Серед моїх настільних книг – Легко не будет. Антикризисный менеджмент на практике Бена Горовица.

4. Як правильно дотримуватися work-life балансу, щоб не втомлюватися і бути ефективним?

Це досить просто. Перше – заняття спортом. У сучасних реаліях ми дуже мало рухаємося, основну масу часу сидимо на робочому місці, майже не ходимо пішки. Моє правило: щодня мінімум годину бігу і кілька разів на рік активний відпочинок. Я захоплююся гірськими лижами, коли видається можливість, катаюся по 6-7 годин на день і отримую від цього неймовірний заряд бадьорості на довгий час.

Друге – вміння переключатися. Мені дуже допомагає читання. Вечори я часто проводжу з книгою. Онлайн читаю тільки спеціалізовані ресурси з бізнесу або програмування. Або займаюся іншим своїм хобі – складанням моделей вітрильників. Дрібна моторика стимулює роботу мозку (з посмішкою).

5. Де шукати натхнення?

У мистецтві. Більшою мірою в образотворчому, ніж в музиці, напевно, тому, що я "візуал". За роки подорожей у мене з'явилася прекрасна традиція: коли я приїжджаю в нове велике місто, обов'язково йду в музей або на виставку. Саме картини надихають мене, викликають внутрішні діалоги.

 

Пшеничне поле з воронами Ван Гога / © wikimedia.org

Минулого року я вперше побував в Амстердамі і найбільш яскраве враження на мене справив музей Ваг Гога. Захопила еволюція художника від простих начерків олівцем до фантасмагорій. Одна з його останніх робіт, Пшеничне поле з воронами, особисто у мене викликала асоціацію з Україною. Вона не надихнула мене, а навпаки занурила в глибокі роздуми. Звичайно, у художника була інша ідея, але я в зграї птахів, що відлітають над жовтим полем, побачив проблему "втрати" талантів України зараз, коли Європа активно залучає наші людські ресурси на тлі економічної нестабільності в країні. Власне, ця проблема мене зараз дуже турбує.

  • Більше порад від підприємців і топ-менеджерів: тут.

«Діалоги про майбутнє»

НВ представляє: «Діалоги про майбутнє» з Уільямом Тейлором, Павлом Шереметою і Дмитром Кулебою.

Київ-Вашингтон-Брюсель
Яке місце займає Україна у цьому трикутнику? Якою нашу країну бачать у Європі та США?

Відвідати лекцію
Ukraine-2020

Читайте термінові новини та найцікавіші історії у Viber та Telegram Нового Времени.

Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів

Останні новини

ТОП-3 блога

Фото

ВІДЕО

Читайте на НВ style

Бізнес ТОП-10

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер: