Місто майбутнього. Бредфорд: The Bright Building — будівля, яке виробляє кисень

1 коментувати
Місто майбутнього. Бредфорд: The Bright Building — будівля, яке виробляє кисень
Зелене будівництво – одна з головних тенденцій розвитку найсучасніших і найрозвиненіших міст світу: Лондона, Торонто, Сінгапуру

Воно передбачає створення будівель та їх експлуатацію з мінімальним впливом на довкілля, енергоефективність, постійне зростання якості будівництва і комфорту внутрішнього середовища. Підтверджують «зелений» статус будівлі за допомогою сертифікації за міжнародним стандартом, найбільш популярним у Європі є стандарт BREEAM. Він народився у Великобританії в 1990 році в процесі загального курсу розвитку країни в бік «зеленої» економіки через законодавство і високі тарифи на енергоресурси. Але з часом зведення будівель за стандартом BREEAM вийшло за межі країни і отримало популярність у Нідерландах, Швеції, Франції, Китаї, Туреччині, Польщі, Німеччині та навіть у США.

 

 

У всіх країнах, крім Великобританії, де BREEAM обов'язковий для будівництва муніципальних об'єктів та житла, «зелена» сертифікація – це добра воля забудовника. У той же час, у кожній з названих країн використання в будівлі технологій, передбачених BREEAM, дозволяє власнику будівлі не тільки бути відповідальними щодо довкілля, а й істотно економити на експлуатаційних витратах.

Один з найяскравіших прикладів сучасної «зеленої» архітектури – Bright Building University of Bradford, побудований на батьківщині BREEAM у Великобританії, в місті Бредфорді. На міжнародній премії BREEAM Awards 2016 в категорії будівель освіти і науки Bright Building University of Bradford отримав найвищий за всю історію премії рейтинг – 95,2%. Чим же ця будівля така цікава?

На сьогодні The Bright Building – це найбільша в світі будова, практично повністю створена з натуральних або вторинно перероблених матеріалів: задерев'янілих стебел рослин, органічного бетону з рослинних матеріалів і вапна. Як і інші рослинні продукти, такий бетон поглинає вуглекислий газ і виділяє кисень. Просто уявіть, кожен квадратний метр стіни поглинає стільки СО2, скільки людина виділяє за 4,5 години дихання в спокійному стані – 110 кг!

Будівництво будинку обійшлося британцям у 6,5 мільйона фунтів. Над його створенням 7 довгих років працювало відоме у Великобританії архітектурне бюро Farrel&Clark. Однією з вимог до архітекторів було створити проект, який буде не тільки об'єктом архітектури, але й одночасно наочним навчальним посібником для студентів. Його завдання – популяризувати в юних головах ідею синергії науки, технологій, інженерії і точних наук, на яких побудована філософія університету.

 

 

Який ефект «зелені» технології Bright Building приносять практично під час експлуатації будівлі? По-перше, високу енергоефективність. Загальне споживання електроенергії становить 30kWh / м2 у рік, що відповідально щодо довкілля, а також дуже вигідно економічно у Великобританії, де тарифи на електроенергію є одними з найвищих у Європі – близько 20 центів кВт/г. Енергоефективність досягається завдяки тому, що в будинку немає центрального газопроводу і електрики.

Замість центральних комунікацій інноваційна пасивна сонячна конструкція, використовує південні стіни для накопичення і перерозподілу теплих повітряних мас. Сонячні димоходи (Solar chimneys) забезпечують природну вентиляцію, обігрів та освітлення, а фотоелектричні панелі допомагають роботі теплових насосів. Для екстрених випадків у будівлі передбачено підключення до самогенерованої приватної мережі енергопостачання університету.

По-друге, експлуатація будівлі екологічна для людей і зовнішнього середовища: природна вентиляція, повторно перероблені або природні матеріали для внутрішнього оздоблення, система збору дощової води і її нагрівання за допомогою сонячної теплової енергії, використання виключно світлодіодних світильників і люмінесцентних ламп Т5. По-третє, завдяки використанню костробетону будівля є генератором кисню.

 

 

Піонери «зеленого» будівництва існують і в Україні. В серпні 2016 року БЦ АSTARTA отримав перший в Україні сертифікат «зеленого» будівництва BREEAM International 2013 (Interim). При будівництві та подальшій експлуатації БЦ застосовуються екологічно безпечні матеріали, сучасна інженерія, системи інтелектуального управління, енергоефективність на 20% перевищує існуючий стандарт.

Важливо відзначити, АSTARTA – це більше ніж бізнес-центр, це цілісний діловий квартал. Він розташований на перетині вулиць Ярославська, Нижній Вал і Набережно-Хрещатицька. Він включає в себе не тільки офісні будівлі, але й усі необхідні сучасному жителю мегаполіса сервіси – клуб активного відпочинку, магазини, зону побутових послуг, ресторани, кафе та безліч інших послуг. ASTARTA є першим і єдиним в Україні діловим кварталом з власною зоною рекреації у внутрішньому дворику БЦ – сквером, фонтаном, терасами і галявиною з шезлонгами.

 


Ми у 2020 році. Як зміниться Україна?

Цього четверга, 15 листопада, відбудеться фінальна лекція НВ з циклу "Україна 2020. Що чекає країну"

Що можемо зробити ми, щоб Україна нарешті стала успішною країною?

Прийти на лекцію
Ukraine-2020

Читайте термінові новини та найцікавіші історії у Viber та Telegram Нового Времени.

Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів

Останні новини

ТОП-3 блога

Фото

ВІДЕО

Читайте на НВ style

Місто майбутнього ТОП-10

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер: