В Україні з'явиться новий спосіб продажу "сміттєвих" паперів банків-банкрутів

0 коментувати
 Портфель
Фото: capital.ua

Портфель "сміттєвих" цінних паперів в ліквідованих банках становить понад 12,7 млрд грн

Фонд гарантування вкладів фізичних осіб (ФГВФО) має намір у другій половині червня почати продаж цінних паперів банків, що ліквідуються, на аукціонах за голландською моделлю з об'єднанням в лоти.

Про це повідомив директор департаменту консолідованого продажу активів ФГВФО Тарас Єлейко, передає агентство Інтерфакс-Україна.

"Я думаю, що з другої половини червня ми будемо це запускати. "Голландський аукціон" буде запущений з тих цінних паперів, які у нас залишилися, враховуючи, що всі цінні папери, які були і які могли торгуватися, вже були виставлені на торги за старою моделлю. Це будуть в основному цінні папери низької якості", - сказав він.

Єлейко також повідомив, що портфель "сміттєвих" цінних паперів в ліквідованих банках становить понад 12,7 млрд грн.

"Всього в ліквідованих банках портфель цінних паперів становить трохи більше ніж 15 млрд грн без урахування ОВДП, які всі в заставі НБУ і ми очікуємо їх погашення. З них таких, за якими або не було котирувань, або мають ознаки фіктивності приблизно понад 12,7 млрд грн. Відповідно до законодавства всі ці цінні папери ми зобов'язані виставити на торги. На даний час розроблений чіткий механізм роботи з фондовими біржами, з брокерами, які забезпечують продаж цінних паперів", - сказав він.

За його словами, щодо ліквідних цінних паперів в даний час проводяться аукціони за англійською моделлю. "Ми проводимо сотні, напевно, навіть тисячі аукціонів. На жаль, вони безрезультативні", - сказав він, додавши, що тому ФГВФО має намір перейти до голландської моделі аукціонів.

При цьому Єлейко зазначив, що в портфелі ФГВФО є і ліквідні активи: "Можемо згадати показовий аукціон з продажу акцій Мотор Січ, на якому було продано 1% статутного капіталу чотирма пакетами. Ціни на ці акції оновлювали історичні рекорди", - сказав він.

Нагадаємо, що в листопаді 2017 року Фонд гарантування провів перші успішні "голландські аукціони" з продажу активів неплатоспроможних банків на майданчику Prozorro.Продажі.

А з 1 лютого цього року ФГВФО почав виставляти на індивідуальний продаж через "голландські аукціони" права вимоги за кредитами фізичних осіб в усіх неплатоспроможних банках.

Журнал НВ
за спеціальною ціною

Передплата журналу Новое Время до кінця грудня дешевше на 100 грн! Передплатіть зараз на 12 місяців лише за 559 грн.

Передплатити журнал
Ukraine-2020

Читайте термінові новини та найцікавіші історії у Viber та Telegram Нового Времени.

Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів

Останні новини

ТОП-3 блога

Фото

ВІДЕО

Читайте на НВ style

Фінанси ТОП-10

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер: