Україна почала процес реструктуризації державного боргу

коментувати
Україна тимчасово призупиняє здійснення платежів за борговими зобов'язаннями

Україна тимчасово призупиняє здійснення платежів за борговими зобов'язаннями

Україна почала процес реструктуризації державного боргу, повідомляє Інтерфакс-Україна з посиланням на прес-службу Кабінету міністрів.

Зокрема, Київ у рамках реструктуризації тимчасово призупиняє платежі з погашення та обслуговування держборгу, оголосивши про початок процедури його реструктуризації і часткового списання.

Згідно з цим, з 23 вересня тимчасово зупиняється здійснення платежів з погашення і обслуговування державного та гарантованого державою боргу, до якого віднесені державні єврооблігації, випущені в 2005-2013 роках, і єврооблігації "Фінінпро".

"Міністерству фінансів і Міністерству інфраструктури тимчасово призупинити здійснення платежів за борговими зобов'язаннями згідно з переліком додатку на строк, встановлений статтею 1 закону України "Про особливості здійснення операцій з державним, гарантованим державою боргом та місцевим боргом", - зазначено у розпорядженні Кабінету міністрів №978-р від 22 вересня, оприлюдненому на урядовому сайті.

Раніше, глава Міністерства фінансів України Наталія Яресько повідомила, що Україна домовилася про списання $3,8 млрд боргів з $19,3 млрд.

Як стало відомо НВ, терміни погашення тієї частини боргу, яка не буде списана ($15,5 млрд), будуть перенесені з 2015-2023 рр. на 2019-2027 рр.

У свою чергу, виходячи з заяви міністра фінансів РФ Антона Сілуанова, Москва не буде брати участь у реструктуризації боргу України. Мова йде про $3 млрд, які були отримані Києвом під час правління Віктора Януковича і погашення цього боргу має відбутися в грудні 2015 року.

Київ просить Москву погодитися на ті ж умови списання боргу, що й інші кредитори. Зокрема, Яресько заявляла, що Україна розглядає єврооблігації на $3 млрд від РФ, як і будь-які інші українські єврооблігації і буде намагатися досягти загальної угоди про їх реструктуризацію на рівних для всіх умовах.

Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів

НЕ ПРОПУСТІТЬ

ТОП-3 блога

Читайте на НВ style

Фінанси ТОП-10

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер: