Standard & Poor's описало вплив українських санкцій на російські банки

1 коментувати
Дочки Газпромбанку в Україні сильно не постраждають, впевнені в S&P

Дочки Газпромбанку в Україні сильно не постраждають, впевнені в S&P

Українські санкції щодо низки російських юридичних осіб, включаючи Газпромбанк і Банк Москви, матимуть лише обмежений прямий вплив на характеристики кредитоспроможності цих банків, вважають аналітики міжнародного рейтингового агентства Standard & poor's

Як відзначають експерти агентства в своєму огляді, за останні кілька років частка російських банків в активах української банківської системи значно збільшилася приблизно 10-12%. Однак готовність банків здійснювати діяльність в Україні може істотно знизитися, враховуючи геополітичні ризики і швидке погіршення ситуації в українській економіці, передає Інтерфакс-Україна.

Крім Газпромбанку і Банку Москви (власника українського БМ банку), у число найбільших російських фінансових груп та афілійованих організацій, які мають українські дочірні банки або видають кредити українським позичальникам, входять Зовнішекономбанк (власник українського Промінвестбанку), Сбєрбанк Росії, ВТБ банк і банківська група Альфа-банку.

На даному етапі складно оцінити, чи зможуть українські позичальники обслуговувати свої боргові зобов'язання та здійснювати міжнародні операції з російськими банками і фінансовими групами, щодо яких введено санкції. Українські активи складають лише невелику частку обсягу сукупних активів російських банків, однак пов'язані з ними ризики можуть зумовити подальше зниження показників капіталізації та прибутковості російських банків в 2015 році, якщо українські позичальники не зможуть перераховувати платежі за своїми зобов'язаннями в російські банки, які підпали під санкції, зокрема в Газпромбанк.

За даними експертів, санкції передбачають заморожування активів низки банків та припинення фінансових операцій з компаніями, включеними в санкційний список. У банків, щодо яких введено санкції, що можуть виникнути операційні проблеми, особливо при здійсненні фінансових операцій між двома країнами, однак банки зможуть контролювати ці ризики. За оцінками S&P, ризики БМ банку, пов'язані з українськими активами, що оцінюються в 3,1 млрд гривень (близько $144 млн), становить менше 1% активів Банку Москви. У зв'язку з цим навіть припинення всіх операцій БМ банку в Україні не призведе до суттєвого погіршення характеристик кредитоспроможності Банку Москви.

Як повідомлялося, персональні економічні санкції, введені президентом України Петром Порошенком 16 вересня, торкнулися 29 російських банків, у тому числі Банку Москви, що має 100%-ву "дочку" в Україні - БМ Банк (Київ), а також Газпромбанк, який кредитував великі українські підприємства.

Згідно з документом, до них застосовується два види санкцій - блокування активів і зупинення виконання економічних і фінансових зобов'язань. У першому випадку йдеться про тимчасове обмеження права банку користуватися і розпоряджатися належним йому майном, у другому - про заборону надавати кредити, позики, фінансову допомогу, гарантії, здійснювати кредитування через купівлю цінних паперів та купувати цінні папери.

Голова ЦБ РФ Ельвіра Набіулліна заявила 17 вересня, що санкції проти російських банків не підірвуть стабільність банківської системи РФ.

«Діалоги про майбутнє»

НВ представляє: «Діалоги про майбутнє» з Уільямом Тейлором, Павлом Шереметою і Дмитром Кулебою.

Київ-Вашингтон-Брюсель
Яке місце займає Україна у цьому трикутнику? Якою нашу країну бачать у Європі та США?

Відвідати лекцію
Ukraine-2020

Читайте термінові новини та найцікавіші історії у Viber та Telegram Нового Времени.

Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів

Останні новини

ТОП-3 блога

Фото

ВІДЕО

Читайте на НВ style

Фінанси ТОП-10

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер: