Спроба номер два. Валютні кредити на іпотеку конвертують у гривню

Валютні позичальники отримали шанс на списання частини іпотечних кредитів

Валютні позичальники отримали шанс на списання частини іпотечних кредитів

Кабінет Міністрів вніс до Верховноі Ради України законопроект щодо реструктуризації зобов’язань за кредитами в іноземній валюті, отриманих на придбання житла

‘‘Ми тексту законопроекту ще не бачили. Сподіваємося, що це наш законопроект, те, що НБУ із НАБУ [Незалежна асоціація банків України] напрацювали і подали до Кабінету міністрів’’, - прокоментувала НВ голова Національного банку України Валерія Гонтарева.

Законопроект розроблений спільними зусиллями банківської спільноти та регулятором був представлений міністром фінансів Наталією Яресько в листопаді 2015 року. Валютні кредити пропонувалося конвертувати у гривню по курсу, який існуватиме на момент укладання нового кредитного договору, і після цього вже йтиметься про часткове списання заборгованості по кредиту.

‘‘Ідея, яку НАБУ разом із комерційними банками і за підтримки НБУ просував – це не допустити подальшого обвалу банківської системи і зберегти соціальну справедливість. Банки готові взяти на себе певну соціальну відповідальність і піти на реструктуризацію валютних кредитів’’, - каже голова ради НАБУ Роман Шпек.

За його словами, валютним позичальникам банки готові реструктуризувати від 25% до 50% кредиту, в залежності від розміру житла (квартири площею до 60 кв. м, будинки - до 120 кв. м). Пільгові категорії громадян (інваліди, учасники АТО, ветерани, багатодітнім сім'ї) можуть претендувати на списання до 80% конвертованого кредиту. А учасникам АТО, які отримали інвалідність та спадкоємцям загиблих в АТО воїнів спишуть 80-100% тіла кредиту.

Ставка кредиту при конвертації буде зафіксована протягом трьох наступних років, із дня реструктуризації, на рівні тієї, за якою надавався кредит в іноземній валюті (в середньому 10% річних). Після того процентну ставку буде підвищено до актуального рівню – визначатиметься Українським індексом ставок за депозитами фізосіб для річних гривневих внесків (20+% річних).

Валютні іпотечні кредити будуть реструктуризовані лише у тому випадку, якщо йдеться про єдине житло, придбане для проживання, а не як частина інвестиційної діяльності.

Журнал НВ
за спеціальною ціною

Передплата журналу Новое Время до кінця листопаду дешевше на 100 грн! Передплатіть зараз на 12 місяців лише за 559 грн.

Передплатити зараз
Ukraine-2020

Читайте термінові новини та найцікавіші історії у Viber та Telegram Нового Времени.

Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів

Останні новини

ТОП-3 блога

Фото

ВІДЕО

Читайте на НВ style

Фінанси ТОП-10

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер: