Податкова реформа: шість головних нововведень для бізнесу

12 коментувати
Україну чекає податкова реформа. Вже з нового року
Фото Наталія Кравчук / НВ

Україну чекає податкова реформа. Вже з нового року

Міністерство фінансів України підготувало презентацію, в якій розповіло про майбутню податкову реформу. Очікується, що вона вступить в силу з січня наступного року

Реформа базується на трьох головних принципах: спрощення, прозорість і справедливість. У компанії Dragon Capital НВ озвучили шість головних компонентів майбутніх змін:

1. Єдиний соціальний внесок уріжуть з 42% до 28% або навіть нижче, в залежності від можливих компенсаторів.

2. Введуть більш прогресивний податок на доходи фізичних осіб.

3. Скасують спеціальний режим по ПДВ для агрокомплексу.

4. Забезпечать оперативне повернення ПДВ для нових інвесторів.

5. Уріжуть податки на видобуток газу з 55/28% до 29/14% (для свердловин глибиною менше/ більше 5 км). Нововведення має вступити в силу в жовтні цього року.

6. Поступове підвищення акцизів до рівнів ЄС протягом п'яти років.

Експерти вказують на той факт, що ключові податки в Україні не є дуже високими: ПДВ - близько 20%, податок на прибуток - 18%, податок на доходи фізосіб - 15-20%. При цьому місцевий бізнес обтяжений драконівським ЄСВ в 42% і складною природою всієї податкової системи.

Також аналітики нагадали про не зовсім вдалу спроби уряду ввести особливий спосіб оплати єдиного соціального внеску деяким компаніям. Тому нові спроби влади зменшити податки з зарплат є позитивним трендом.

У будь-якому випадку, резюмують в Dragon Capital, кінцевий вплив реформи на бізнес-середовище буде залежати від глибини та всебічності запланованих поліпшень так само, як і від можливості уряду зробити нову систему стійкою.

НВ уже повідомляло про те, що Міністерство фінансів найближчим часом планує подати на розгляд уряду і Верховної Ради проект податкової реформи, до розробки якої були залучені також представники громадськості, бізнес-асоціацій, українські та іноземні експерти.

Проте, за словами радника міністра фінансів України, колишнього міністра фінансів і "батька" податкової реформи Словаччини Івана Міклоша, хоча в Україні існує загальна згода, що податкова реформа повинна бути радикальною, не всі розуміють, що саме це означає.

"Справжня радикальна реформа означає введення податкової системи, яка є відносно фіскально-нейтральною протягом певного нетривалого періоду (перший рік), але при цьому створює передумови для відчутного економічного зростання, припливу інвестицій, створення нових робочих місць та покращення умов для підприємницької діяльності", - зазначає Міклош.

Нижче презентація Мінфіну, яка дозволить ознайомитися, які ще критично важливі для бізнесу проблеми повинна вирішити податкова реформа (і можливі варіанти їх вирішення), щоб дійсно спростити умови ведення бізнесу в нашій країні:

Нагадаємо, що Україна посідає 96-е місце у рейтингу Світового банку Doing Business 2015 по простоті ведення бізнесу в усьому світі. Якщо говорити конкретно про сплату податків, то тут Україна 108-а з 189-ти досліджуваних країн.

НВ

«Діалоги про майбутнє»

НВ представляє: «Діалоги про майбутнє» з Уільямом Тейлором, Павлом Шереметою і Дмитром Кулебою.

Київ-Вашингтон-Брюсель
Яке місце займає Україна у цьому трикутнику? Якою нашу країну бачать у Європі та США?

Відвідати лекцію
Ukraine-2020

Читайте термінові новини та найцікавіші історії у Viber та Telegram Нового Времени.

Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів

Останні новини

ТОП-3 блога

Фото

ВІДЕО

Читайте на НВ style

Фінанси ТОП-10

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер: