НБУ поступився Мінфіну "короткими грошима"

0 коментувати
НБУ призупинив розміщення депозитних сертифікатів
Фото: НБУ via Flickr

НБУ призупинив розміщення депозитних сертифікатів

Національний банк України (НБУ) з 12 лютого вирішив призупинити розміщення тримісячних депозитних сертифікатів через повернення Міністерства фінансів на внутрішній ринок короткострокового держборгу.

Про це повідомили у прес-службі регулятора.

"По-перше, Міністерство фінансів регулярно розміщує 3-місячні ОВДП (облігації внутрішньої державної позики - ред. ). По-друге, наразі в обігу вже перебуває велика кількість ОВДП з короткими термінами погашення - обсяг таких цінних паперів зі строком погашення до 3 місяців становить 14,4 млрд грн", - заявили в НБУ.

Згідно з повідомленням, в учасників ринку достатньо інструментів для торгівлі, і вони регулярно укладають угоди з ОВДП терміном погашення до 3 місяців на вторинному ринку.

При цьому, в Нацбанку не виключають можливості повернення до розміщення 3-місячних депозитних сертифікатів, якщо ситуація зміниться і це підвищить ефективність трансмісійного механізму монетарної політики НБУ.

Нагадаємо, що у листопаді 2017 року Мінфін не зміг залучити гроші шляхом розміщення ОВДП після підвищення облікової ставки Нацбанком.

Невдачу в залученні коштів від ОВДП Мінфін пояснив конкуренцією з боку депозитних сертифікатів НБУ.


Національний банк України може здійснювати операції з власними борговими зобов'язаннями шляхом випуску депозитних сертифікатів строком до 90 днів.

Депозитний сертифікат НБУ - це борговий цінний папір в бездокументарній формі, яка свідчить про розміщення в Національному банку коштів банків та їх право на отримання внесеної суми і відсотків після закінчення встановленого терміну. Такі операції мають на меті вилучення (зменшення) ліквідності банківської системи.

«Діалоги про майбутнє»

НВ представляє: «Діалоги про майбутнє» з Уільямом Тейлором, Павлом Шереметою і Дмитром Кулебою.

Київ-Вашингтон-Брюсель
Яке місце займає Україна у цьому трикутнику? Якою нашу країну бачать у Європі та США?

Відвідати лекцію
Ukraine-2020

Читайте термінові новини та найцікавіші історії у Viber та Telegram Нового Времени.

Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів

Останні новини

ТОП-3 блога

Фото

ВІДЕО

Читайте на НВ style

Фінанси ТОП-10

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер: